Evlilik İşlemleri
Ara
Hızlı Menü

Evlilik İşlemleri

Hasan Ben

Evlendirme Memuru
Birim Sorumlusu
İletişim Bilgileri : Uluırmak Ali Hoca Mahallesi Maraş Cadddesi No : 1 MERAM / KONYA

Telefon : 0332 323 96 70

Mehmet AYÖZ

Evlendirme Memuru
İletişim Bilgileri : Uluırmak Ali Hoca Mahallesi Maraş Caddesi No : 1 MERAM / KONYA

Telefon : 0332 323 96 70

1-MÜRACAAT

a) Evlenecek çiftlerin Nüfus cüzdanlarının asılları ile birlikte müracaat etmeleri esastır. (Fotoğrafsız, T.C. No’ su olmayan ve 10 yılı geçmiş nüfus cüzdanları kabul edilmez.)

b) Evlenecek çiftlerin bilgisayar ortamında T.C. Kimlik numaralarından kayıtlara girilerek adres ve Nüfus cüzdanı bilgileri doğrulandıktan sonra sağlık raporu çıktısı verilerek Çiftler Aile Hekiminden sağlık raporlarını alacaklardır.

c) Evlenecek çiftler Aile Hekiminden almış oldukları onaylı sağlık raporu ile birlikte, 4’ er adet vesikalık fotoğraf , (son 6 ay içinde çekilmiş) ile birlikte dosya açtırmak ve randevu almak üzere birlikte müracaat etmeleri gerekmektedir.

d) Evlenecek Çiftler ilçemiz dışında ikamet etmekte ise oturduğu yer ve Adreslerinin kayıtlı olduğu İl, İlçe Evlendirme Memurluğuna birlikte müracaat ederek Evlenme izin belgesi alması gerekmektedir.

e) Bayanlar boşandıktan veya dul kaldıktan sonra 10 ay içerisinde evlenemezler. Evlenmek isteyenler Aile mahkemelerinden “iddet müddeti kaldırma kararını’’alarak müracaat esnasında getirmek zorundadırlar.

YABANCI UYRUKLU KİŞİLERLE EVLENMEK İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Avrupa Birliği üyesi olan Ülkelerin (Almanya-Avusturya-İspanya-İtalya-Lüksemburg-Hollanda-Portekiz-İsviçre) vatandaşı olduğu ülkelerinden “ Çok Dilli Belge” almaları gerekmektedir. Diğer ülke vatandaşlarının ise Evlilik için belge alması gerekmektedir. Almış oldukları belgede Anne adı, Baba adı, Doğum tarihi, Doğum yeri yazmıyorsa ayrıca doğum belgesi almaları gerekmektedir.

Bu belgeleri Dışişleri Bakanlığı Dışişleri Daire Başkanlığı veya İstanbul Valiliği İl Hukuk işleri Müdürlüğüne Türkçe tercümesi yaptırılarak Tasdik (Apostil ) ettirilecektir. Yabancı uyruklu vatandaşlarınTürkçe bilmiyorsa nikah esnasında yeminli tercüman getirmesi zorunludur. Çifte uyruklu vatandaşların ise T.C. vatandaşı olarak Nüfus Cüzdanları ile müracaat ederek Türk vatandaşı olarak işlem yapılmaktadır.

NOT:
Bilgi için Tel : 0332 323 96 70

Evlendirme Memurluğu Nerede?

Nikah salonları hakkında bilgi almak için tıklayınız 

Adres: Uluırmak Ali Hoca Mahallesi Maraş Caddesi No: 1 MERAM / KONYA
Telefon: 0332 323 96 70