VERGİ ÖDEMELERİNDE SON GÜN 30 KASIM
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Emlak Vergisi, İşyerlerine ait Çevre Temizlik ile İlan Reklam Vergilerinin 2022 yılı 2. Taksit ödemeleri 30 Kasım’da sona erecekken Meram Belediyesi’nden mükelleflere çağrıda bulunuldu. Meram Belediyesi’ne yapılacak ödemeler, veznelerden, meram.bel.tr web sitesi ile Mobil Uygulama üzerinden ve E-Devlet aracılığıyla gerçekleştirilebilecek.

Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergilerinin 2022 yılı 2. Taksit ödemeleri 30 Kasım Çarşamba günü mesai saati bitiminde sona erecek.

 

Meram Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada vergi mükellefiyeti bulunan vatandaşlara hatırlatmalarda bulunulurken, 2022 yılı ikinci taksitini ödemeleri için son günün 30 Kasım Çarşamba günü olduğu belirtildi.

 

SON GÜN 30 KASIM ÇARŞAMBA

 

Ödemelerle ilgili olarak Meram Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi; “Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergisi 2. taksit ödemelerini 30 Kasım tarihine kadar gerçekleştirmeyen mükellefler, bu tarihten sonra ödenecek emlak vergileri ve işyerlerine ait çevre temizlik vergilerine kanunda belirtildiği oranda gecikme zammı ödemek mecburiyetinde kalacaklardır. Mükelleflerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları ve cezalı duruma düşmemeleri için vergilerini 30 Kasım Çarşamba günü mesai bitimine kadar ödemeleri gerekmektedir”

 

MERAM BELEDİYESİ VERGİ ÖDEMELERİ ARTIK E-DEVLET’TE

 

Açıklamada ayrıca vatandaşların borçlarını belediye hizmet binası veznelerinden ödeyebilecekleri gibi, Halk Bankası Şubeleri ve belediyenin internet sayfasından da online olarak ödeme imkanına sahip oldukları belirtildi. Yine Konya’da ilk kez hayata geçecek uygulamayla Meram Belediyesi’ne ait vergi ödemelerinin E-Devlet üzerinden de gerçekleştirilebileceği kaydedildi.

 

Vatandaşların ödemelerini kolaylıkla yapabilmesi adına Meram Belediyesi vezneleri hafta sonu da 08:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecek.

Haber Görselleri

Yayın Tarihi: 25 Kasım Cuma - 2022 11:55:00
Diğer Haberler Tüm Haberler