Türk Kızılay Yeni Hizmet Binası Açılışı Gerçekleştirildi - Video
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Meram Belediyesi tarafından Türk Kızılay’ı Meram Şubesi'ne tahsis edilen hizmet binasının açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Açılan şube ile Meram bir taraftan yeni bir ‘şefkat ve merhamet üssü’ kazanırken, diğer taraftan tüm dünyada mazlumların ve yardıma ihtiyaç duyanların imdadına koşan Türk Kızılay’ının Meram’da yürüttüğü çalışmaların çok daha koordineli ve organize olmasının önünü açacak.

Kurumun, 1868 yılında Dr. Marko Paşa tarafından osmanlı asakerlerine yardım etmek için kurulduğunu ve isminin Mustafa Kemal Atatürk tarafından 1923 yılından sonra Kızılay olarak değiştirildiğini hatırlattı. Türk Kızılayı’nın Balkanlar’dan Orta Asya’ya, Ortadoğu’dan Afrika’ya, Güney Asya’dan Kafkasya’ya, Filistin’den Haiti’ye kadar dünyanın neresinde bir acı varsa onu dindirmek için çaba gösterdiğini ifade eden Aydın, model olarak alınan Türk Kızılayı’nın bir parçası olmak adına 50 gönüllü ile birlikte Kızılay Meram Şubesi’ni kurduklarını ifade ederek, 

“Kızılayın bir prçaası olmaktan gurur duyuyoruz. Şubemizin kurulmasında en önemli adımı atan ve bu yerin tahsisinde ve tefrişatında bize destek veren Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’a ve yardımcı olan diğer isimlere şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

 

Haber Görselleri

Diğer Haberler Tüm Haberler