TANTAVİ’DE KIŞ AKŞAMLARI MÜZİK DİNLETİSİYLE BAŞLADI
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Meram’da kış akşamları, ‘Tantavi Kış Akşamları’ etkinlikleriyle bambaşka bir güzellikte yaşanıyor. Konferans, seminer, şiir dinletileri ve konserlerin yer alacağı etkinlikler, ‘Gedavet Sesler Topluluğu’nun Türk Sanat Müziği Konseri ile başladı.

Meram Belediyesi tarafından organize edilen Tantavi Kış Akşamları’ etkinlikleri Gedavet Sesler Topluluğunun konseriyle start aldı. Tantavi Kültür ve Sanat Merkezinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen konserde, şefliğini Eda Şentürk’ün yaptığı Gedavet Sesler Topluluğu, müzik dinletisi sundu. Çoğunluğunu öğretmenlerin oluşturduğu topluluğun sunduğu dinleti, izleyenlerine unutulmaz, eşsiz ve eğlenceli bir gece yaşattı.

 

BAŞKAN KAVUŞ; HEMŞEHRİLERİMİZİ KIŞ AKŞAMLARI ETKİNLİKLERİNDE AĞIRLAMAKTAN BÜYÜK MUTLULUK DUYACAĞIZ” 

 

Tantavi Kış Akşamları’ etkinlikleriyle Meramda kış mevsiminin bambaşka bir güzellikte yaşanacağına işaret eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, etkinliklerin ilk gününde seyircilerine unutulmaz bir gece yaşatan Gedavet Sesler Topluluğu sanatçılarına teşekkür etti. Sadece Meram’ın değil çoğu zaman tüm Konyanın kültür ve sanat merkezi haline gelen Tantavinin, Kış Akşamları’ etkinlikleriyle bir dizi programa daha ev sahipliğini yapacağını belirten Başkan Mustafa Kavuş, tüm Meramlıları ve Konyalıları bu etkinliklere davet etti ve sözlerini şöyle sürdürdü; Bu etkinliklerle Meram’ın kış akşamlarına farklı bir güzellik ve renk getirmeyi arzuluyoruz. Müzik dinletilerinin yanı sıra Yusuf Kaplan gibi isimler konferanslarıyla hemşehrilerimizi aydınlatacaklar. Bu etkinliklerin, sanatımıza ve sanatçılarımıza destek anlamı da taşıdığı düşüncesindeyiz. Halkımızın sanatçılarımızla, sanatçılarımızın da halkımızla buluşmasının mutluluğunu ve coşkusunu bizlerde yaşıyoruz. Bu buluşmanın Tantavi Kültür ve Sanat Merkezinin çatısı altında yaşanması bizim için ayrı bir mutluluk kaynağı oluyor. Bir sonraki etkinliğimizde 21 Ocak 2022 Cumartesi günü musiki dinletisiyle Ahmed Şahin Tantavi Kış Akşamları’nda hemşehrilerimizle buluşacak. Tüm halkımızı bu etkinliklere katılmaya davet ediyorum.”   

Haber Görselleri

Diğer Haberler Tüm Haberler