MERAMLI İZCİLER, İLK DOĞA KAMPINDA EĞLENİRKEN ÖĞRENDİLER
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Meram Belediyespor İzcilik Kulübü, ilk kampını Çumra Apa’da gerçekleştirdi. Yirmi izcinin, iki liderin önderliğinde yaptığı kampta çocuklar ve gençler hem eğlendiler hem de doğada yaşamlarını kolaylıkla sürdürebilmelerini sağlayacak yeni bilgiler öğrendiler.

Kısa zaman önce faaliyetlerine yeniden başlayan Meram Belediyespor İzcilik Kulübü, ilk kampını Çumra Apa kamp alanında gerçekleştirdi. Yirmi izcinin katıldığı kampta çocuklara ve gençlere izci liderleri Hakan Uğurluabacı ve Ülker Uğurluabacı eşlik etti.

 

            ‘İZCİLER KAMPTA HAYATİ BİLGİ VE TECRÜBELER KAZANDI’

 

8-18 yaş aralığındaki çocukların ve gençlerin katıldığı kampta Meram Belediyespor Kulübü izcileri, bir taraftan eğlenirken diğer taraftan da doğada yaşamlarını rahatlıkla sürdürebilmelerini sağlayacak, gece yürüyüşü, kamp ve çadır kurma, yön bulma, hava tahminleri, izci düğümleri, ateş ve ocak çeşitleri gibi konuları öğrendiler. İki gün süren kamptan önce Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nde hafta sonları eğitimler gerçekleştirdiklerini ifade eden izci lideri Hakan Uğurluabacı, bu eğitimlerde öncelikli amaçlarının izcilik bilincinin aşılanması olduğuna vurgu yaptı. Gerçekleştirilen kampta da izcilere doğada hayatlarını sürdürebilmelerine olanak sağlayan bilgiler ve tecrübeler kazandırıldığını kaydeden Uğurluabacı, izcilik yapmaya istekli ve yatkın 8-18 yaş aralığındaki tüm çocukları ve gençleri, kayıtları devam eden Meram Belediyespor İzcilik Kulübüne davet etti. İzci lideri Uğurluabacı çocuklara ve gençlere pek çok yönden yarar sağlayan, doğa sevgisi aşılayan ve sosyalleşmelerinin önünü açan izcilik noktasında böyle önemli bir girişim sağlayıp destek veren Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’a da teşekkür etti.

Haber Görselleri

Yayın Tarihi: 06 Ocak Cuma - 2023 11:33:00
Diğer Haberler Tüm Haberler