MERAM, TAPU SEVİNCİ YAŞAMAYA DEVAM EDİYOR
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
İmar ve dönüşüm çalışmalarını aralıksız sürdüren Meram Belediyesi, ilçe halkına tapu sevinci yaşatmaya devam ediyor. Alakova Mahallesi’nin önemli bir bölümünde daha 18. madde çalışmalarını tamamlayan belediye, hak sahiplerine tapularını teslim etmeye başladı. Yeni tapularının hemşehrilerine hayırlı olması temennisinde bulunan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Meram’ın hızlı, planlı ve sağlıklı gelişimi için özenli ve yoğun bir çalışma sergilediklerini ifade etti.

Meram Belediyesi, Alakova Mahallesi’nde 720 bin m²’lik bir alanda 313 maliki ilgilendiren Kızılkaya, 15713 ve 15718 Sokaklar ile Alakova ve Kaş Caddeleri’nde başlattığı 18. madde uygulama çalışmalarını tamamlayarak hak sahiplerine tapularını teslim etmeye başladı. Uygulamanın tamamlanmasıyla bölgeye; konut alanlarının yanında belediye hizmet alanı, aile sağlığı merkezi, mezarlık alanı ve eğitim alanı kazandırılmış oldu. Hak sahiplerinin yeni tapuları için Meram Belediyesi Meclis Salonunda temsili tören düzenlendi.  

 

BAŞKAN KAVUŞ; “MODERN VE MÜREFFEH BİR MERAM YOLUNDA HIZLA İLERLİYORUZ”

 

Belediye olarak Meram’ın hızlı, planlı ve sağlıklı gelişimi için özenli ve yoğun bir çalışma ortaya koyduklarını ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, başlayan yeni tapu dağıtımları ile ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Kurum olarak en temel görevlerimizden biri ilçenin planlı ve sağlıklı gelişiminin yolunu açmaktır. Bu bilinçle göreve başladığımız günden bu yana imar ve dönüşüm çalışmaları, üstüne en çok eğildiğimiz noktaların başında gelmektedir. Meram’ın imar ve mülkiyet sorunlarını tamamıyla bitirme gayretinde başladığımız bu çalışmaların neticelerini de yaşanan bu tapu sevinçleriyle alıyoruz. Alakova Mahallesi’nde bulunan Kızılkaya, 15713 ve 15718 Sokaklar ile Alakova ve Kaş Caddeleri’nde başlatılan 18. madde uygulama çalışmalarını tamamladık ve hemşehrilerimize yeni tapularını teslim etmeye başladık. Bugün, sorunu kalmamış, modern ve müreffeh bir Meram yolunda bir engeli daha aşmış olmanın mutluluğunu yaşamanın yanı sıra hemşehrilerimin yeni tapularına kavuşma sevinçlerini görmenin de mutluluğunu yaşıyorum.  İmarlı, altyapılı arsa ürettikçe Meram’ın sorunlarının büyük çoğunluğu da çözülecektir. Altyapı gereksinimlerinin karşılanmasında sıkıntı yaşayan mahallelerimiz sorunlarından kurtulacaktır. Bu gerçeğin bilinciyle imar çalışmalarımıza hız kesmeden, ara vermeden devam ediyoruz. Tapular hak sahiplerine ve Meram’ımıza hayırlı olsun”

Haber Görselleri

Diğer Haberler Tüm Haberler