MERAM’IN YENİ SANAYİSİNİN YOLLARI ARTIK DAHA KONFORLU
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
2022 yılı asfalt ve altyapı sezonuna hızlı bir giriş yapan Meram Belediyesi, Yeni Meram Sanayi’nin çehresini değiştirecek ve konforunu artıracak altyapı ve asfaltlama çalışmalarının ikinci etabına başladı. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, sanayi esnafını ve vatandaşları rahat ve konforlu bir ulaşıma kavuşturacak çalışmaların hız kesmeden süreceğinin müjdesini verdi.

Havaların ısınmasıyla birlikte asfalt ve altyapı sezonuna hızlı bir başlangıç yapan Meram Belediyesi, ilçenin pek çok noktasında altyapı, asfalt, bordür ve parke çalışmalarına devam ediyor. Belediye, bu çerçevede asfaltlama noktasında en çok ihtiyaç hisseden Yeni Meram Sanayi’nin yollarının asfaltlamasının ikinci etap çalışmalarına başladı. Meram Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Dicle ve İmam Azam Caddeleriyle 15386 ve 15387. Sokaklarda toplam bin 600 metre daha nitelikli asfalta kavuşacak. 15 bin metrekarelik bir yol ağının asfaltlanacağı çalışmalarda 6 bin 500 ton altyapı malzemesi ve 4 bin ton asfalt ile 5 bin 140 m² parke, 4 bin 834 metre bordür ve 2011 metre oluk kullanılacak.

 

3 YILDA 3 MİLYON 687 BİN METREKARE ASFALT ÇALIŞMASI

 

Altyapı, asfaltlama ile parke ve bordür serim çalışmalarını tüm ilçe genelinde yoğun bir şekilde sürdürdüklerinin altını çizen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bu çerçevede Yeni Meram Sanayi’nde de geçen yaz döneminde yapılan çalışmalara ek olarak ikinci etaba da başlandığının müjdesini verdi. Bir hafta içinde tamamlanması planlanan çalışmalar neticesinde bölgenin önemli bir sorununun daha çözüleceğini ifade eden Başkan Kavuş, “Meram’da göreve başladığımız günden bu yana hemşehrilerimizin bizden en önemli isteklerinden biri de altyapı ve asfaltlama çalışmaları oldu. Bu nedenle bizim üzerinde önemle ve hassasiyetle durduğumuz konu da bu oldu. Asfaltlama noktasına özellikle eğildik ve ilçenin pek çok bölgesinde bu sorunu hallettik. Göreve geldiğimiz 3 yıllık süreç içerisinde toplam 3 milyon 687 bin metrakare yolumuzu asfaltla buluşturduk. Asfaltta yaklaşık 125 milyon TL değerinde bir çalışma gerçekleştirmiş olduk. Yine parke ve bordürde 3 yıl içerisinde 37 milyon TL değerinde yatırım gerçekleştirdik” şeklinde görüş belirtti.

 

YENİ MERAM SANAYİ ESNAFININ ÇAĞRISINA KARŞILIK VERİLDİ

 

Başkan Kavuş göreve geldikleri zamanlarda ilk görüştüğü kesimlerden birinin Yeni Meram Sanayi esnafı olduğunu dile getirerek, “Esnaflarımız yol yapım çalışmaları noktasında taleplerini bize iletmişlerdi. O günden bu yana asfaltlamaya hazır sokak ve caddeleri asfaltlayarak esnaflarımızı ve bu sanayimizi kullanan vatandaşlarımızı bozuk yollardan kurtardık. Çalışmalarımız bu yıl da hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda sanayide bulunan iki cadde ve iki ayrı sokakta başlattığımız altyapı ve asfaltlama ile parke bordür çalışmalarını birkaç gün içinde bitirerek hizmete sunacağız. Esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Haber Görselleri

Diğer Haberler Tüm Haberler