MERAM GENÇLİK MECLİSİ’NDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE SICAK ÇORBA İKRAMI
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Meram Belediyesi bünyesinde gençlere yönelik faaliyetlerini sürdüren Meram Gençlik Meclisi, Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi’nde üniversite öğrencilerine sıcak çorba ikram etti. Gençlik Meclisi üyelerine eşlik eden ve öğrencilerle sohbet eden Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, özel eğitim bölümü öğrencilerinin hazırladığı özel eğitim materyalleri sergisini de gezdi.

Meram Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Meram Gençlik Meclisi üyeleri, Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi’nde eğitim gören üniversite öğrencilerine çorba ikramında bulundu. Gençlere Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da eşlik etti. Bu tür etkinliklerle üniversite gençliğiyle de bir araya gelme fırsatı bulduklarını ifade eden Başkan Kavuş, gençlik meclisiyle birlikte bu etkinlikleri sıklıkla yapmaya devam edeceklerini söyledi. Kavuş, üniversitenin özel eğitim bölümü öğrencilerinin hazırladığı Özel Eğitim Materyalleri sergisini de gezdi.

 

BAŞKAN KAVUŞ; “ÇORBA BAHANE, SOHBET ŞAHANE”

 

Meram’da yaşayan, eğitim gören çocuklara ve gençlere yönelik pek çok proje yürüttüklerini hatırlatan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, böylesi iç ısıtan, onların yüzünde tebessüm oluşturan ve sohbet etme imkanı buldukları etkinliklerle gençlerin yanlarında olduklarını göstermeye çalıştıklarını ifade etti. Özellikle diğer şehirlerden gelen üniversite öğrencilerine, aile sıcaklığını hissettiren ve daha da yaklaştıran bunun gibi etkinlikleri  önemsediklerini kaydeden Başkan Kavuş, yaptığı açıklamada ayrıca şu görüşlere yer verdi; “İster Meramlı olsun ister dışarıdan gelen misafirlerimiz olsun tüm öğrencilerimiz şunu hiç unutmasınlar ki; Meram olarak biz büyük bir aileyiz. Meram, ailesinden uzak okuyan her öğrencimizin ikinci memleketi ve ikinci bir yuvasıdır. Biz onlara bu aile ortamını hissettirmek adına dönem dönem etkinlikler gerçekleştiriyor, programlar düzenliyoruz. Gençlerimizle olan samimiyetimizi pekiştirmek ve onları birbirleriyle kaynaştırmanın yanında Meram’ın maddi, manevi güzelliklerini hissettirmenin, mutluluklarını paylaşmanın hatta dertleriyle hemhal olmanın bizim en önemli vazifelerimizden biri olduğu düşüncesindeyiz. İşte bu düşünce ile gençlerimizin final sınavlarına hazırlandığu bu dönemde yine onlarla birlikte olduk, olmaya da devam edeceğiz. Çorba bahane gençlerle sohbet şahaneydi. Genç arkadaşlarımıza eğitim hayatlarında başarılar diliyorum.”

Başkan Kavuş, gençlerle sohbetin ardından üniversitenin özel eğitim bölümü öğrencilerinin hazırladığı Özel Eğitim Materyalleri sergisinde standları da tek tek gezdi.

Haber Görselleri

Yayın Tarihi: 29 Aralık Perşembe - 2022 15:07:00
Diğer Haberler Tüm Haberler