MERAM E-SPOR MERKEZİ DEPREMZEDE ÇOCUKLARI AĞIRLADI
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Meram Belediyesi deprem sonrasında Konya’ya ve Meram’a gelen afetzede çocuklara yaşadıklarını unutturmak, moral vermek ve yüzlerini güldürebilmek amacıyla başlattığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Çocuklar Konya’nın ilk E-Spor Merkezi’nde misafir edilirken Başkan Mustafa Kavuş’da çocuklara eşlik etti.

Meram Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında Konya ve Meram’da misafir edilen aileler ve çocukları için düzenlediği aktivitelere bir yenisini daha ekledi.

 

            DEPREMZEDE ÇOCUKLAR E-SPOR İLE TANIŞTI

 

Afetzede çocukları yaşadıklarını unutturmak, moral vermek ve yüzlerini güldürebilmek amacıyla daha önce 80 Binde Devr-i Alem Parkı ile Dutlu Millet Bahçesi Doğa Okulu’nda ağırlayan ve MEGA eğitimleri ile tanıştıran Meram Belediyesi bu sefer de çocukları Konya’nın ilk E-Spor Merkezi’nde ağırladı. Çocuklara bu gezilerinde Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’da eşlik etti. Çocuklarla, bünyesinde E-Spor Merkezi, Dijital Tasarım Atölyesi ve Youtube Akademi’yi barındıran Mehmet Ali Özbuğday Gençlik Merkezi’nde buluşan Başkan Kavuş, burada yapılan eğitimler hakkında onlara bilgi verdi.

 

            BAŞKAN KAVUŞ; “ÇOCUKLARIMIZIN YÜZLERİNİ GÜLDÜREBİLİRSEK NE MUTLU BİZE”

 

Şehre ve ilçeye gelen depremzede ailelerin çocuklarına manevi destek sağlamak ve moral vermek amacıyla üst üste pek çok etkinlik gerçekleştirdiklerini ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bu etkinlik ile ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Tüm afetzede misafirlerimize ve özellikle de çocuklarımıza her anlamda destek vermeye devam ediyoruz. Depremin belki de en çok etkilediği çocuklarımızın yaşadığı travmayı atlatabilmeleri, acı ve stresi unutabilmeleri ve eski mutlu günlerine bir an önce dönebilmeleri adına etkinlikler düzenliyoruz. Bu gezi de bu etkinliklerden sadece biri. Onların yüzlerini bir nebze güldürebilirsek ne mutlu bize” diye konuştu.

Haber Görselleri

Diğer Haberler Tüm Haberler