MERAM’DA TÜM EKİPLER KARLA MÜCADELE İÇİN SAHADA
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Konya’da etkili olan kar yağışıyla birlikte Meram Belediyesi’ne bağlı ekipler, gece saatlerinden itibaren çalışmalarını yoğunlaştırdı. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, karın bereket olduğunu ifade ederek vatandaşların herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için tüm ekiplerin sahada olduğunu kaydetti.

Konya’da gece saatleri itibariyle başlayan kar yağışları sonrası Meram Belediyesi’ne bağlı ekipler Arif Bilge Tesisleri’nde toplanarak sahaya indi. İlçenin dört bir yanında solüsyon, tuzlama ve yol açma çalışmaları yürüten ekipler, vatandaşların herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması adına yoğun bir programda hummalı çalışmasını sürdürüyor.

 

“OVAMIZA BEREKET DÜŞTÜ”

 

Kar bereketinin şehirde sevince dönüştüğünü belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Özlediğimiz kar yağışlarıyla buluştuk ve ovamıza bereket düştü elhamdülillah. Çiftçilerimiz için de bu yağışlar çok kıymetli. Kar yağışlarını bereket olarak görüyoruz. Temennimiz yağışların devam etmesi.” şeklinde konuştu.

 

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ İLE KOORDİNELİ ÇALIŞIYORUZ”

 

Başkan Kavuş, tüm araç ve ekipmanlarla ekiplerin geceden itibaren sahada olduklarını ifade ederken, “Tüm imkanlarımızla ekip arkadaşlarımız kar yağışının başlamasının ardından gece itibariyle sahaya indiler. Hem merkeze uzak mahallelerimizde hem de ilçe merkezinde Büyükşehir Belediyemizle koordineli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önceliğimiz ana arterler ve sağlık tesislerine ulaşım noktalarındaki yolları açık tutmak. Kar berekettir, biraz sabır. Hemşehrilerimizden ricam mecbur olmadıkça ve araçlarında kış lastiği olmadan trafiğe çıkmamaları. Herhangi bir olumsuzluğa mahal vermemek adına tedbiri elden bırakmamak gerekiyor. Ekiplerimiz yoğun bir şekilde tuz ve solüsyon serimi ile birlikte yol açma çalışmalarını sürdürecek” diye konuştu.

Haber Görselleri

Diğer Haberler Tüm Haberler