MERAM'DA TAPU SEVİNCİ YAŞANMAYA DEVAM EDİYOR
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
İmar, dönüşüm ve 18. Madde çalışmalarını bir seferberlik ruhuyla yürüten Meram Belediyesi, hak sahiplerine tapularını teslim ederek yüzleri güldürmeye devam ediyor. Yaylapınar Mahallesi’nde 3 milyon 668 bin metrekarelik bir alanda daha 18. madde çalışmalarını tamamlayan Meram Belediyesi, bin 621 hak sahibine tapularını teslim etmeye başladı.

İmar, değişim, dönüşüm ve 18. madde çalışmalarını aralıksız sürdüren Meram Belediyesi, tapu sevinci yaşatmaya devam ediyor. Yaylapınar Mahallesi Aybahçe’de yürüttüğü çalışmalarda 3 milyon 668 bin metrekarelik bir alanda daha 18. madde çalışmalarını tamamlayan Meram Belediyesi bin 621 hak sahibinin tapularının dağıtımına başladı.

 

            ÜRETİLEN 1334 AYRI İMARLI PARSELDE 1621 TAPU, SAHİPLERİNE TESLİM EDİLİYOR  

 

Tamamlanan çalışmalar çerçevesinde, 1621 kişiyi ilgilendiren ve 1334 ayrı imarlı parsel üretildi. Bunun sonucunda yaklaşık 2 milyon metrekaresi konut yapı alanı olmak üzere, dini ve kültürel tesis alanları ile aile sağlığı merkezi, eğitim, mezarlık, rekreasyon, sosyal tesis, spor, ticaret ve pazar alanları kazandırıldı.   Start, Meram Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen törenle verildi. Törene katılan Meram Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Özçelik, yeni tapularının hemşehrilerine hayırlı olması temennisinde bulunarak Meram’ın hızlı, planlı ve sağlıklı gelişimi için özenli ve yoğun bir çalışma sergilediklerini ifade etti.

 

BAŞKAN YARDIMCISI ÖZÇELİK; “YAYLAPINAR MAHALLESİ’NİN YÜZDE 90’NINDA 18. MADDE ÇALIŞMALARIMIZI TAMAMLADIK”

 

Yaylapınar Mahallesi’nin yüzde 90 gibi büyük bir bölümünde 18. Madde çalışmalarının tamamlandığına işaret eden Başkan Yardımcısı Özçelik, “18. Madde uygulamaları tamamlandıktan sonra mahallelerimizin, yol, altyapı, kanalizasyon, doğalgaz ve sosyal alanların yapımına başlanılması için önünde bir engel kalmıyor. Uygulama tamamlandıktan sonra ruhsatlı evler yapılabilir, yollar açılabilir, doğalgaz hizmetine kavuşabilir. Ki bu, Yaylapınar Mahallesi’nin en önemli beklentilerinden biri de doğalgazın gelmesiydi. Bundan sonrası için doğalgazın gelmesi adına elimizden gelen tüm çalışmaları muhtarımızla birlikte ortaya koyacağız, yakından takip edeceğiz. Geçmişte de bazı mahallelerimizi gazla buluşturmak adına yaptığımız çalışmaların örnekleri var. Mahallelilerimizi bu hizmetlerle buluşturacak bu çalışmamız sizlere hayırlı mübarek olsun.”

 

Haber Görselleri

Diğer Haberler Tüm Haberler