MERAM’DA ÖZEL ÇOCUKLARIN MUTLULUĞUNA HİÇBİR ENGEL YOK
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Meram Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Meram Dutlu Millet Bahçesi’nde gerçekleştirdiği programda, özel çocuklara unutulmayacakları güzellikte bir gün yaşattı. Oyunlar, gösteriler, eğlenceler ve hediyelerle dolu bir gün yaşayan özel çocukların mutluluğuna ve coşkusuna Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da eşlik etti.

Meram’da eğitim gören özel çocuklar, Meram Belediyesi’nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Meram Dutlu Millet Bahçesi’nde gerçekleştirdiği programla doyumsuz güzellikte bir gün yaşadılar.

 

            GÖNÜLLERİNCE EĞLENEN ÖZEL ÇOCUKLAR, UNUTAMAYACAKLARI GÜZELLİKTE BİR GÜN YAŞADI

 

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca ve AK Parti Meram İlçe Kadın Kolları Başkanı Serpil Yurdaışık’ın da eşlik ettiği programda özel çocuklar, aileleri ve eğitmenleri; mehter takımının konseri, Nuriye Cahit Atay Özel Eğitim Anaokulu Ront Gösterisi, Kozağaç Esnaf Sanatkârlar Odaları Birliği Özel Eğitim Okulu 1. Ve 2. Kademe Müzikli Dans Gösterisi ve Özel Eğitim Uygulama Okulu 3. Kademe Halk Oyunu Gösterisi ile tüm gün boyunca gönüllerince eğlendiler. Özel çocuklar, program çerçevesinde oynadıkları ahşap denge oyunları, hedefe top atma, çember oyunu, ok atma, palyaço ile eğlence, yüz boyama, el baskısı resim yapma, basket, dart etkinlikleriyle eğlendiler. Başkan Kavuş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Koca, program öncesinde tüm özel çocuklar ve aileleriyle tek tek ilgilenerek sohbet etti.

 

            İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KOCA; “EĞİTİME VERDİKLERİ DESTEKTEN DOLAYI BAŞKAN KAVUŞ’U TÜM YÜREĞİMLE ALKIŞLIYORUM”

 

Program öncesi yaptığı konuşmada Meram Belediyesi ile yürüttükleri Meram Gelişim Akademisi (MEGA) çalışmaları hakkında bilgi veren Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Koca, projenin başladığı günden bu yana ilçe genelindeki 78 bin öğrenci için organizeli faaliyetler yürütüldüğünü belirtti. Bu süre zarfında her öğrenciye değişik faaliyetler ve eğitim programları ile dokunulduğunu ifade eden Koca, “Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve ekibini eğitime verdikleri bu desteklerden dolayı tüm öğrencilerimizle birlikte canı gönülden alkışkılıyoruz. Öğrencilerimizin gözlerinde mutluluğa ve parıltıya neden oldular. Verdikleri desteklerle onların kültürel, sportif ve akademik başarılarına önemli katkılar sundular. Bizim yanımızda oluyor ve bizlere güç veriyorlar. Meram’ın eğitim başarısında payları çok büyüktür. Tüm bu nedenlerden dolayı kendilerine müteşekkiriz. İşte bugün de bu çerçeverede 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle ilçemizde eğitim gören özel öğrencilerimizin mutluluğuna vesile oldular. Kendilerine sizler adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

 

 

BAŞKAN KAVUŞ; “TÜM ÇOCUKLARIMIZIN YARINLARI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

 

Böylesi güzel ve anlamlı bir günde özel çocuklar ve aileleriyle bir araya gelmiş olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, kendileri için ne sevgi ya da muhabbette ne de hizmette engelli ve engelsiz diye bir ayırımın hiçbir zaman söz konusu olmadığının altını çizdi. “Bizim için engelli, engelsiz yoktur, sadece ‘biz’ varız. Sevgi ve muhabbetimiz var. Onlar için önemli hizmetlerimiz var” diye konuşan Başkan Mustafa Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Çünkü, şunu biliyoruz ki tek ve en büyük engel sevgisizliktir, saygısızlıktır, ilgisizliktir, hoşgörüsüzlüktür, nemelazımcılıktır. Bunların dışında bir engel ben tanımıyorum… En büyük engelin yalnızca düşüncede olduğunu biliyorum. Düşüncelerdeki engelden kurtulmanın yolunun da, sabır ve azimle engelleri aşacağımıza olan inancımızla başlayacağını biliyorum. Biz bu inançla, hiçbir ayırım yapmadan ilçemizin her bir insanına ve dört bir yanına hizmet götürmeye devam ediyoruz. Tabi ki diğer tüm dezavantajlı gruplar için olduğu gibi engelli hemşerilerimiz için hizmetlerimizde bugüne kadar her daim pozitif ayrımcılık uyguladık. Ne yaparsak yapalım daha fazlasını onlar için hayata geçirmeye çalıştık.Onların, hayatın ritmini yakalamaları adına pek çok yatırım gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye de devam ediyoruz.”

 

Başkan Mustafa Kavuş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen programın sonunda da özel çocuklara çeşitli hediyeler verdi.  

Diğer Haberler Tüm Haberler