MERAM’DA ÖĞRENCİLER YENİ DÖNEMDE DE ÇOK MEGA
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Meram Belediyesi’nin, Meram Gelişim Akademisi (MEGA) projesi kapsamında gerçekleştirdiği KOP Doğa Okulu ve Berlika Parkı Trafik Eğitimleri başladı. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ilk eğitim günlerinde çocukları yalnız bırakmadı.

Meram Belediyesi’nin, ödüllü eğitim projesi Meram Gelişim Akademisi (MEGA) kapsamında gerçekleştirdiği KOP Doğa Okulu ve Berlika Parkı Trafik Eğitimleri başladı. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve Konya İl Milli Eğtim Müdürü Murat Yiğit ilk eğitim günü heyecanı yaşayan çocuklara eğitimlerinde eşlik edip tavsiyelerde bulundular. Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca’nın da eşlik ettiği ziyaretlerde, Başkan Kavuş ve İl Milli Eğitim Müdürü Yiğit’in ilk durakları Meram Belediyesi Berlika Trafik Eğitim Parkı oldu. Burada çocukların eğitimine start veren her iki isim de, çocuklar ve eğitimcilerle de sohbet ettiler. Başkan Kavuş ve İl Milli Eğitim Müdürü Yiğit, daha sonra Meram Millet Bahçesi’ne geçerek, Meram Belediyesi MEGA Projesi kapsamında, 3. sınıf öğrencilerinin, doğa ile etkileşimini artırmak, sosyal ve kültürel gelişimlerini destekleyerek okuma alışkanlıklarını kalıcı hale dönüştürmelerini sağlamak amacıyla hayata geçirilen KOP Doğa Okulu’nu ziyaret ettiler.

 

            BAŞKAN KAVUŞ; “MEGA, ÇOCUKLARIMIZA İÇERİĞİ HER YIL DAHA  DA ZENGİNLEŞEN BİR EĞİTİM FIRSATI SUNUYOR”

 

Berlika Trafik Eğitim Parkı'nda gerçekleşen ve ilçe genelinde okuyan 6400’den fazla 4. sınıf öğrencisinin faydalanacağı trafik eğitimlerinin çocuklar için hayati önem taşıdığını, yine 6057 3. Sınıf öğrencisinin KOP Doğa Okulu’nda doğa sevgisi kazanmaları adına önemli bir eğitim aldıklarını kaydeden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Örgün eğitimlerin başlamasının ardından bizler de MEGA 2022 eğitim yılına start verdik. Mevsim şartları el verdiği süre boyunca trafik eğitimine ve Doğa Okuluna devam edeceğiz. Çocuklarımız örgün eğitimlerinin yanı sıra buralarda Meram Gelişim Akademisi MEGA eğitimlerine devam edecekler. Meram’ın yeni nesli, bu kapsamda verdiğimiz destekle her yıl olduğu gibi bu yıl da, farklı, ilave ve zengin bir eğitim alacaklar. Çocuklarımızın eğitimleri, bu projede bazen etkinlikler, spor ve eğlenceli oyunlarla, bazen tiyatrolar ve sinemalarla, bazende süreklilik arzeden ‘Bilim Kurdu Dergisi’ gibi yayınlar ve materyallerle destekleniyor. MEGA her geçen yıl kendini yenileyen, geliştiren ve içeriği zenginleşen bir eğitim modelidir. Bu gerçek bundan sonraki zamanlarda da devam edecek inşallah. 

 

            İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YİĞİT; “EĞİTİME BU GÜZEL TESİSLERİ KAZANDIRAN BAŞKAN KAVUŞ’A ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

 

Yeni eğitim-öğretim yılına kısa bir süre önce başlanıldığına dikkat çeken Konya İl Milli Eğtim Müdürü Murat Yiğit, ziyaretleri kapsamında bugünü de Meram okulları ve MEGA eğitim tesisleri için ayırdığını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü; “Meram’da gerçekleştirdiğimiz iki okul ziyaretinin ardından Meram Belediye Başkanımız Mustafa Kavuş ile birlikte MEGA kapsamında çocuklarımız için hazırlanan eğitim alanlarını ve tesisleri ziyaret ettik. Gerek Berlika Trafik Eğitim Parkı gerekse KOP Doğa Okulu çok güzel alanlar ve tesisler olmuş. Bu sebeple öncelikle bunlar için Meram Belediye Başkanımız Mustafa Kavuş ve ekibine teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Berlika Trafik Eğitim Parkı’nda trafik eğitimi alan çocuklarımızı, ardından ise Doğa Okulu’nu ziyaret ederek evlatlarımızın eğitimine iştirak ettik. Doğa Okulu’nun iç mekanlarında atölyeler, dış mekanlarında ise donanımlı eğitim alanları bulunuyor. Bu bizim eğitimciler olarak sevdiğimiz bir kopsept. Çocuklarımız zaman zaman okullarından farklı bir mekanda, doğa ile iç içe eğitim alma fırsatı yakalıyor. Hem güzel vakit geçiriyor, hem de farklı etkinliklerle eğitimler alıyor. Tüm bunlar düşünüldüğünde bizim için çok bereketli ve güzel bir gün oldu. Bu noktada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Haber Görselleri

Diğer Haberler Tüm Haberler