MERAM’DA ÇOCUKLARA ‘ÇEVRECİ ÇOCUK EĞİTİM SETİ’ DAĞITILDI
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Uluslararası Sıfır Atık Günü dolayısıyla Meram’da okuyan tüm 3. sınıf öğrencilerine ‘Çevreci Çocuk Eğitim Seti’ hediye edildi. Çocuklarda çevre bilinci ve farkındalığı oluşturmak amacıyla hazırlanan setlerin dağıtımı, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş tarafından Mehmet ve İbrahim Çelik İlkokulu’ndan başlatıldı.

Türkiye’nin girişimleriyle kabul edilen 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü, Meram’da etkin, etkili ve farkındalık oluşturacak bir etkinlikle kutlandı. Meram Belediyesi tarafından, ilçe genelinde bulunan 80 okulda eğitim gören tüm ilkokul üçüncü sınıf öğrencilerine çevre bilinci ve farkındalığı oluşturacak ‘Çevreci Çocuk Eğitim Seti’ hediye edildi. Setlerin dağıtımı Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş tarafından Mehmet ve İbrahim Çelik İlkokulu’ndan başlatıldı. Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca’nın da katıldığı etkinlikte Başkan Mustafa Kavuş, setlerin dağıtımı öncesinde çevre bilinci ve sıfır atığın önemi hakkında öğrencilerle sohbet etti, onlara bilgilendirmelerde bulundu.

 

            BAŞKAN KAVUŞ; “ÇEVRE VE SIFIR ATIK BİLİNCİ DÜNYANIN GELECEĞİNİ BELİRLEYECEK ÖNEMDE BİR KONUDUR” 

 

Uluslararası Sıfır Atık Günü ve dağıtılan çevre eğitim seti hakkında açıklamalarda bulunan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, çevre kirliliği ve atıklar sorununun, bugünün ve geleceğin en önemli sorunlarından biri olduğuna işaret ederek, “Çevre kirliliği tehdidine karşı mücadele verebilmek ve çocuklarımıza sıfır atık bilinci yerleştirebilmek adına tüm yaş grupları için yoğun bir çalışma ve eğitim programı ortaya koyuyoruz. Özellikle çocuklarımızın bu noktada bilinçlenmesi sadece bugünü değil geleceğimizi de kurtaracağı düşüncesiyle bu eğitim programını onlar üzerinde yoğunlaştırmış durumdayız. Onların çevre kirliliğinin nedenlerine vakıf olmaları ve sıfır atık hedefine nasıl ulaşacağımız noktasında bilgi sahibi olmaları bu mücadelenin en önemli şartıdır. Çocuklarımıza yönelik çevre kirliliğinin önlenmesinin önemi ve atıkların geri dönüşümü için neler yapabilecekleri konusunda seminer gerçekleştiriyor, bu noktada bilinçlendirilmelerini hedefliyoruz. Yaşadıkları çevreyi kirletmeden, geri dönüşüme nasıl katkı sunacakları, ürünleri yeniden kullanıma kazandırmalarının yollarını ve bunun sonucundaki nasıl bir  kazanım elde edeceklerini ayrıntılarıyla öğretmeye gayret ediyoruz” diye konuştu. 

 

Haber Görselleri

Yayın Tarihi: 30 Mart Perşembe - 2023 14:11:00
Diğer Haberler Tüm Haberler