MERAM BELEDİYESPOR AVRUPA’DA BİR TARİH DAHA YAZDI
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Meram Belediyespor, Avrupa Şampiyonası’nda yine ve yeni bir tarih yazdı. Tifliste gerçekleştirilen Para Halter Avrupa Şampiyonası’nda Kulüp sporcularından Sibel Çam altın, Yasemin Ceylan Baydar ise gümüş madalya kazanarak tarihe geçtiler.

Tarihi pek çok başarıyla dolu Meram Belediyespor tarihine bir büyük başarıyı da Avrupa Şampiyonası’nda ekledi. Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te gerçekleştirilen Para Halter Avrupa Şampiyonası’nda  73 kiloda mücadee eden Meram Belediyesporlu sporculardan Sibel Çam 118, 120 ve 123 kg’lık başarılı kaldırışlarıyla altın madalyaya uzanırken, 67 kg’da podyuma çıkan Yasemin Ceylan Baydar 111 kg’lık kaldırışıyla gümüş madalyanın sahibi oldu. 

 

                BAŞKAN KAVUŞ; “MERAM BELEDİYESPOR ADI ÜLKE SINIRLARINI AŞTIYSA BUNDA EN BÜYÜK PAY, AZİMLİ SPORCULARIMIZIN VE GAYRETLİ ANTRENÖRLERİNİNDİR” 

 

Para Halter Avrupa Şampiyonası’ndan bir altın ve bir gümüş madalya ile dönen Meram Belediyespor takımı sporcularını ve antrenörlerini tebrik eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, spora ve sporcuya verdikleri desteklerin karşılığını bu şekilde gurur duyulacak sonuçlarla almış olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Kavuş, “Kulübümüz, bünyesinde bulunan hemen hemen her spor dalında pek çok şampiyon yetirtirdi. Pekçok sporcumuz, gerek ulusal gerekse uluslararası pek çok turnuvadan madalyalarla dönmüş, bayrağımızı dalgalandırıp, milli marşımızı söyletmişlerdir. Gençlik ve spor alanında yaptığımız fedakarlıkların ve verdiğimiz desteklerin bu şekilde dönmüş olması bizim için gurur vesilesidir. Sporcularımız, bu yatırımların karşılığını aldıkları başarılarla fazlasıyla verdiler. Para Halter Avrupa Şampiyonası’ndan altın kazanan Sibel Çam ve gümüş madalya ile Meram’a dönen Yasemin Ceylan Baydar’ı canı gönülden kutluyor, hocalarına ve ailelerine şükranlarımı sunuyorum. Eğer bugün Meram Belediyesporumuzun başarıları ülke sınırlarını aştıysa bunda en çok katkı onlarındır. Başarılarının artarak devam etmesi en büyük temennimdir” şeklinde konuştu.

Haber Görselleri

Diğer Haberler Tüm Haberler