MERAM BELEDİYESİ YENİ EĞİTİM YILI İÇİN YİNE SEFERBER
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Meram Belediyesi, ilçe genelindeki okulları 2023-2024 eğitim öğretim yılı için hazırlıyor. Meram Belediyesi ekiplerinin, okullar ve bahçelerinde yürüttükleri detaylı temizlik çalışmalarının yanı sıra gereksinim duyan okullarda da tamirat, tadilat ve boya işlemi gerçekleştiriliyor. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, çocukların çok daha sağlıklı ve konforlu bir ortamda eğitim görebilmeleri adına her yıl olduğu gibi bu yıl da hummalı bir çalışma sergilediklerini söyledi.

Meram Belediyesine bağlı ekipler, 2023-2024 Eğitim Öğretim yılına hazırlık amacıyla ilçe genelinde bulunan okulları ve bahçelerini temizliyor, gereksinim duyan okullarda da tamirat, tadilat ve boya işlemlerini gerçekleştiriyor. Okulların temizlik işlemleri ile ve acil çözülmesi gereken eksikleri için hummalı bir çalışma yürütülüyor.

 

             BAŞKAN KAVUŞ; “HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZIN DAHA SAĞLIKLI VE DAHA KONFORLU BİR EĞİTİM ALMALARI İÇİN”  

 

İlçe genelindeki tüm ilkokul, ortaokul ve liselerin bahçelerini yıl boyunca periyodik olarak temizlediklerini, bakımlarını yaptıklarını belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, okulların açılacak olması sebebiyle bu temizliğin ve tadilatın tatil döneminde daha ayrıntılı gerçekleştirildiğini ifade etti. Meram Gelişim Akademisi MEGA çatısı altında çocukların ve gençlerin eğitimlerine önemli destek verdiklerini hatırlatan Başkan Mustafa Kavuş, açıklamasını şöyle sürdürdü; “Çocuklarımızın eğitim ve kariyer yolculuğunda bugüne kadar hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık, kaçınmayız da. Onlara verdiğimiz her türlü desteğin yanında daha sağlıklı, rahat, temiz ve konforlu bir ortamda eğitim almaları adına çalışmalarımızı tüm eğitim öğretim yılı boyunca devam ettiriyoruz. Pazartesi günü açılacak olan okullarımızın tamamında temizlik çalışmaları yürütüyoruz. Çocuklarımızın hijyenik bir ortamda eğitim alabilmeleri hem onların sağlıkları hem de ailelerin gönül rahatlığı için çok önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle sağlıklı ve temiz okullar için yıl boyunca periyodik olarak çalışmalarımız aralıksız devam ediyor ancak tatil dönüşlerinde bu çalışmayı daha titizlikle yürütüyoruz. Bunun yanı sıra ekiplerimiz, okullarımızın acil çözüm bekleyen sorunlarını da çözüyor. Binaların tamir ve tadilatları gerçekleştiriliyor, boya gereksinimi duyanlara da müdahale ediyoruz. Eğitime verilen destek ilçemiz için bir rutin ve gelenek haline geldi. Bu geleneği sürdürmekte de kararlıyız.”

 

Haber Görselleri

Diğer Haberler Tüm Haberler