MERAM BELEDİYESİ YAZ SPOR OKULLARI START ALDI
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Meram’da yaşayan çocukların ve gençlerin fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla Meram Belediyesi tarafından organize edilen ‘Meram Yaz Spor Okulları’ start aldı. 5-15 yaş aralığındaki çocukların ve gençlerin 10 ayrı branşta alacağı eğitimler belediyeye ait 9 ayrı tesiste gerçekleştiriliyor.

Meram’da yaşayan çocuklara ve gençlere sporu sevdirmek ve çeşitli etkinliklerle dolu dolu bir yaz geçirmelerini sağlamak amacıyla Meram Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Meram Yaz Spor Okulları’ başladı. Meram Belediyesi Yaz Spor Okulları’nda eğitimler 5-15 yaş aralığında bulunan çocuklar, 10 branşta ve belediyeye ait 9 ayrı tesiste eğitim alacaklar. Futbol, basketbol, voleybol, okçuluk, kort tenisi, yüzme, jimnastik, wushu, kick boks ve taekwondo branşlarında eğitimlerin verileceği Meram Belediyesi Yaz Spor Okulları, 2 Eylül tarihine kadar devam edecek. Eğitimler belediyeye ait Aşkan Muhammet Yürükuslu Spor Tesisi, Rabia Spor Merkezi, Nazmiye Muslu Spor Merkezi, Harmancık Spor Tesisi, Recep Tayyip Erdoğan Halı ve Spor Merkezi, Osman Gazi Halı Saha ve Spor Merkezi, TOKİ (Gödene) Halı Saha ve Spor Merkezi, Meram Yeniyol Halı Saha ve Spor Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.   

 

            BAŞKAN KAVUŞ; “GELECEĞİN TÜRKİYE’SİNE GENÇLERİMİZLE BİRLİKTE YÜRÜYORUZ”

 

Yaz Spor Okullarının yeni bir döneminde daha çocuklar ve gençlerle buluşmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, eğitimlerin tüm sporcu gençler ve ebeveynleri için faydalı, spor, sağlık, dostluk ve arkadaşlıklarla dolu geçmesi temennisinde bulundu. Geleceğin enerjisi ve dinamizmi olan gençlere her yönden yürekten inandıklarını ve güvendiklerini ifade eden Başkan Mustafa Kavuş, yaz spor okulları’nın başlaması ile ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Büyük Türkiye’ye gençlerimizle birlikte yürüyoruz. Bizler bütün gayretimizle onlara yeni ve büyük ufuklar açmak için çalışıyoruz. Onlar, gösterdikleri çalışkanlık, cesaret ve erdemle 2053 ve 2071 hayallerimizi gerçekleştirecekler. Bunun için sağlıklı ve zinde olmaları, sağlıklı ve zinde olmak için de spor yapmaları gerekmektedir. Spor yapmak sağlık, hoşgörü, arkadaşlık ve sosyallik için bir yol ve eşsiz bir araçtır. Spor Okullarımızı bu sebeple hayata geçirdik, onların beğenisi ve ilgisiyle de her geçen gün daha da büyüyor.”

 

            BAŞKAN KAVUŞ; “YAZ SPOR OKULLARI, GENÇLERİMİZİN GELECEĞE DAHA GÜÇLÜ HAZIRLANMALARI İÇİN”

Üç yıl önce hayata geçirdikleri yaz spor okullarının gençlere ve çocuklara olan inançlarının göstergelerinden sadece biri olduğuna vurgu yapan Başkan Mustafa Kavuş, “Geleceğimizi inşa edecekler olanlar bugünün çocukları ve gençleridir. İşte bunun için çocuklarımızın ve gençlerimizin her alanda en iyi şekilde yetişmeleri, her açıdan iyi bir donanıma sahip olmaları ve en modern imkanlara kavuşabilmeleri adına çalışıyoruz. Tüm bu sebeplerle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki hükümetimiz, Konya Büyükşehir Belediyemiz ve Meram Belediyemizin bugüne kadar en büyük yatırımları hep yeni nesiller için oldu. İşte stadyumlar, tesisleri, spor kompleksleri, spor merkezleri, veledromlar, sporcu yetiştirme merkezleri, spor okulları bunlara en güzel örneklerdir. Her çalışmamız onların daha donanımlı, daha güçlü bir nesil olmaları ve daha müreffeh bir ülkede yaşamaları içindir. Yaz Spor Okulları bunun için onlara güzel bir fırsat sunuyor. İnşallah bu fırsatı her biri en güzel şekilde değerlendireceklerdir. Çeşitli spor dallarında görecekleri eğitimlerin ve gerçekleştirecekleri aktivitelerin evlatlarımızın unutamayacakları bir yaz tatiline vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Haber Görselleri

Yayın Tarihi: 28 Haziran Salı - 2022 13:19:00
Diğer Haberler Tüm Haberler