MERAM BELEDİYESİ KIRTASİYE DESTEĞİYLE DE İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN YANINDA
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Meram Belediyesi, gerçekleştirdiği okul araç gereçleri ve kırtasiye destekleriyle ihtiyaç sahibi ailelerin ve çocuklarının yüzünü güldürüyor. Meram Belediyesi’nden sosyal yardım alan ailelere verilen destekle okul çantasından beslenme çantasına, suluktan kırtasiye setine kadar çocukların yıl boyunca ihtiyaç duyacağı tüm gereksinimleri karşılanıyor.

Meram Belediyesi, yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte belediyeden sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına kırtasiye yardımı gerçekleştiriyor. Yardım paketinde, çocukların yıl boyunca gereksinim duyacakları okul çantasından beslenme çantasına, defterinden kalemine, silgisinden suluğuna kadar pek çok okul araç gereci ve kırtesiye malzemeleri bulunuyor.

 

            BAŞKAN KAVUŞ; “KIRTASİYE DESTEKLERİYLE DE ÇOCUKLARIMIZIN YÜZLERİNİ GÜLDÜRÜYORUZ”

 

Belediyeden yardım alan yaklaşık 300 aile ve 600 çocuğun yararlandığı paketlerin dağıtımları Meram Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde başladı. Tüm çocukların gerek fiziki gerekse niteliğinin artırılması anlamında en güzel şekilde eğitim alabilmeleri adına her türlü desteği verdiklerini hatırlatan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, kırtasiye yardımının da bu desteklerden yanlızca biri olduğuna vurgu yaptı. Çocukların eğitimlerine katkı sunmak adına belediye olarak önemli destekler verdiklerini kaydeden Başkan Mustafa Kavuş, yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Eğitimin çağın gereklerine uygun bir şekilde yürütülmesi ve eğitimde fırsat eşitliğini yakalamak amacıyla son yirmi yılda önemli adımlar atıldı. Bu çerçevede tüm çocuklarımıza kitaplar ücretsiz olarak temin ediliyor. Bunun yanında ihtiyaç sahibi olup kırtasiye malzemeleri aile bütçelerine ağır gelen hemşehrilerimiz için de her yıl biz devreye giriyoruz. Hem onlara destek vermek hem de çocuklarımızın eğitimlerine gönül rahatlığıyla devam edebilmeleri için tüm ihtiyaçlarını kapsayan setler dağıtıyoruz. Güle güle kullansınlar, ailelerine, vatanlarına ve milletlerine hayırlı birer birey olarak yetişsinler. Bu vesile ile yeni eğitim öğretim yılının da tüm öğrencilerimize, ailelerine ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Haber Görselleri

Diğer Haberler Tüm Haberler