MERAM BELEDİYESİ, ANKARA’DAKİ KONYA GÜNLERİ’NDE YERİNİ ALDI
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Ankara Millet Bahçesi’nde 12 Haziran’a kadar sürecek olan Konya Günleri’nin açılışı gerçekleştirildi. Başkentte Konya rüzgarı estiren programda Meram Belediyesi’nin standı vatandaşların ilgi odağı oldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankara Millet Bahçesi’nde organize edilen ‘Konya Günleri’ start aldı. Meram Belediyesi’nin de yerini aldığı programın açılışı Konya siyasetinin ve bürokrasisinin tüm isimlerini buluşturdu. Açılışa, Cumhurbakanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Faruk Özçelik, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Konya Milletvekilleri, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile birlikte Başkent’te yaşayan Konyalılar katıldı. Meram Belediyesi’nin de yerini aldığı Konya Tanıtım Günleri 12 Haziran Pazar gününe kadar devam edecek .

 

BAŞKAN KAVUŞ; “MERAM’IN TANITIMINA KATKI SUNACAK HER FIRSATI DEĞERLENDİRİYORUZ”

 

Konya’nın ve ilçelerinin tarihi ve kültürel yönleriyle tanıtılacağı ve gerçekleşen yatırımlarla değişen Konya'nın yeni yüzü anlatılacağı organizasyon 12 Haziran Pazar gününe kadar devam edecek. Meram Belediyesi de 4 gün boyunca Konya'nın her yönüyle anlatılacağı ve tanıtılacağı etkinlikte açtığı stantla Meram'ın tanıtımına önemli katkı sunacak. Tüm güzellikleriyle Meram'ı ve örnek çalışmalarıyla Meram Belediyesi’ni en güzel şekliyle tanıtma fırsatı sunan bu tür organizasyonlara büyük önem verdiklerini ve en güzel şekliyle değerlendirmek istediklerini ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, yaptığı açıklamada; “Meram'ın en önemli önceliklerinden birisi de doğa, kültürel ve tarihi zenginliğinin tüm ülkeye hatta dünyaya tanıtılmasıdır. Başkentimizde gerçekleştirilen ‘Konya Günleri’de ilçemizin anlatılması ve bilinirliğinin artması için güzel bir fırsat sunuyor. Bu fırsatı değerlendirmek için bizler de yerimizi aldık. Önceki organizasyonlarda olduğu gibi bu fuarda da hemşehrilerimizin ve diğer misafirlerimizin yoğun ilgisiyle karşılaştık. Her birine teşekkür ediyorum. Kendilerini ilçemize de bekliyorum. Bu buluşmaların bir diğer güzelliği de özellikle bu güzel şehirde yaşayan hemşehrilerimizle özlem ve hasret gidermemiz. Tüm bunlar için organizasyonun gerçekleşmesine öncülük eden Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a şükranlarımı sunuyorum” cümlelerini kullandı.

Haber Görselleri

Diğer Haberler Tüm Haberler