MERAM BELEDİYESİ 100. YIL SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Cumhuriyet’in 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde Meram Belediyesi tarafından düzenlenen ‘100. Yıl Cumhuriyet Kupası Ödüllü Satranç Turnuvası’ sona erdi. Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen turnuva birbirinden heyecanlı karşılaşmalara sahne oldu. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş final heyecanı yaşayan sporcuları yalnız bırakmadı.

Meram Belediyesinin, Cumhuriyet’in 100. Yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiği ‘Cumhuriyet Kupası Ödüllü Satranç Turnuvası’ sona erdi. Meram Belediyesi Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nde üç gün boyunca devam eden turnuvada yarışmacılar beş ayrı kategoride kıyasıya yarıştı.

 

            BAŞKAN KAVUŞ; “ÇOCUKLARIMIZ VE ONLARIN EĞİTİMLERİ HAYATIMIZI VE HİZMETLERİMİZİ ŞEKİLLENDİRİYOR” 

 

“8 yaş ve altı, 10 yaş ve altı, 12 yaş ve altı, 16 yaş ve altı ile açık” kategorilerinde gerçekleştirilen turnuvaya Gençlik ve Spor il ve ilçe müdürlüklerinden çıkartılan TSF lisansına sahip, 2023-2024 yılı vizesi yapılmış 2017 ve önceki yıllarda doğmuş sporcular katıldı. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Konya İl Gençlik ve Spor Müdürü Abdurrahman Şahin ve Türkiye Satranç Federasyonu Konya İl Temsilcisi Abdulkerim Aksu, hem final yarışmalarında hem de ödül töreninde sporcu gençleri yalnız bırakmadı. Yaptığı konuşmada, çocukların hem aileleri hem de kendileri için varlık ve yaşam sevinci olduğuna vurgu yapan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Hayatımız ve hizmetlerimiz artık çocuklarımız ve onların eğitimi için şekilleniyor” diye konuştu.

 

            BAŞKAN KAVUŞ; “MEGA İLE ÇOCUKLARIMIZIN HAYATLARINA DOKUNUYORUZ”

 

Cumhuriyetimizin kuruluşu dolayısıyla Meram Belediyesi tarafından düzenlenen satranç turnuvasının bugüne kadar düzenlenmiş en renkli, en güzel etkinliklerden biri olduğunu söyleyen Başkan Mustafa Kavuş, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bu etkinliğin cumhuriyetimizin yüzüncü yılında gerçekleştirilmesi de çok anlamlı oldu. Şehir dışından gelen misafirlerimizle birlikte 345 sporcunun katıldığı bu turnuva bir bayram havasında büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Cumhuriyeti yaşatmak ancak çocuklarımıza ve geleceğimize yatırım yapmakla mümkündür. İşte biz de bunu yapıyor, MEGA ile çocuklarımızın hayatlarına dokunacak yatırımlar yapıyoruz. Sadece onların eğitimlerine katkı sunmuyor, eğitim yuvalarımızın fiziki şartlarını da iyileştiriyoruz. Bu çerçevede, Meram’da bulunan 156 okuldan 135 tanesinin eksiklerini giderdik. Cumhuriyet nesli yetiştirmenin en güzel yolu onlara yatırım yapmaktan geçiyor, biz de bunu yapıyoruz.” 

 

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, konuşmasının ardından çocukların satranç müsabakalarını izledi, onlarla ve aileleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi. Gerçekleştirilen yarışmaların sonunda dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Haber Görselleri

Diğer Haberler Tüm Haberler