MERAM’A ÖZEL KOOPERATİF ORUÇ REİS EVLERİ’NE YOĞUN İLGİ
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Meram Belediyesi’nin öncülüğünde, sadece Meram ve Meramlılara özel olarak hayata geçirilen Oruç Reis Evleri Konut Yapı Kooperatifi’nde ön başvurular sona erdi. 14 bin 202 kişinin ön başvuru yaptığı kooperatifte hak sahipleri, 15 Haziran Çarşamba günü noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecek.

 

Meram’ın değişim ve dönüşümünü hızlandırmak adına Meram Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Büyük Konut Hamlesi’nin son halkası olan Oruç Reis Evleri Konut Yapı Kooperatifi’nde ön başvurular sona erdi. Her ikametgahtan bir kişinin başvurusunun kabul edildiği Oruç Reis Evleri’ne 14 bin 202 kişi ön başvuru gerçekleştirdi. Ön başvuru bedelinin de 5 bin TL olarak belirlendiği kooperatifte hak sahipleri, 15 Haziran Çarşamba günü noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecek.  Kura çekilişi, Meram Belediyesi’nin resmi YouTube hesabı üzerinden canlı yayınlanacak.

 

BAŞKAN KAVUŞ; “MERAM, TARİHİNİN EN KAPSAMLI DÖNÜŞÜMÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİYOR”

 

Meram Belediyesi’nin öncülük ettiği Büyük Konut Hamlesi’nin Oruç Reis Evleri ile birlikte 6 bin 569 konuta ulaştığını söyleyen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Bu sayıya ulaşmamızda en büyük desteğin sahibi tüm hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum” dedi. Oruç Reis Evleri Konut Yapı Kooperatifi’nin pek çok ilki de beraberinde getirdiğini kaydeden Başkan Kavuş, Oruç Reis Evleri’nin Meram’da ikamet eden vatandaşlara özel ve her konuttan tek bir müracaatın kabul edildiğini hatırlatarak, “Proje, toplam 1150 daire ile Konya’nın en büyük konut projelerinden birisi olacak. Meram tarihinin en kapsamlı ve en yoğun, değişim, dönüşüm ve şehirleşme hamlesini gerçekleştiriyoruz. İlçedeki konut açığının kapatılması ve sektörel bazda hareketlilik yaşanmasına vesile olan kooperatiflerimiz, hem sayı hem kalite hem de hız noktasında vatandaşlarımızın büyük teveccühünü kazandı. Bu teveccühle yeni projeler için bize daha fazla gayret gösteriyoruz. Oruç Reis Evleri’nin şimdiden ilçemize, şehrimize ve hak sahibi olacaklara hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde görüş belirtti.   

 

            ‘ORUÇ REİS EVLERİ, HER YÖNÜYLE CEZBEDECEK NİTELİKLERİYLE GELİYOR’

 

 74.289 m2 arsa alanına sahip olan ve Zemin+7 ve Zemin+5 olmak üzere toplam 19 adet blok teşkil edilecek Oruç Reis Evleri Konut Yapı Kooperatifi’nde her daireye 1 adet kapalı otopark alanı ayrıldı. Sosyal yaşam alanı için ayırılan 39.500 m2’de, yürüyüş yolları, her yaşa uygun spor alanları, çocuk oyun alanları ve geniş yeşil alanları ile güven ve huzur içinde bir sosyal yaşam, konut sahiplerini bekliyor. Oruç Reis Evleri bölgenin ticaret hayatına da önemli katkıda bulunacak. 7.150 m2 alanda inşa edilecek cadde üstü dükkanlar ile hem site sakinleri ihtiyaçlarını yakın konumdaki işyerlerinden karşılayabilecek hem de bölgesindeki ticari hayata yeni bir soluk kazandıracak.

Haber Görselleri

Diğer Haberler Tüm Haberler