MEGA’NIN AKADEMİ ÖĞRENCİLERİ GELENEKSEL MEDYA İLE TANIŞTI
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Meram Belediyesi’nin yeni nesil eğitim projesi MEGA kapsamında eğitim alan Youtube Akademi öğrencilerine yönelik geleneksel medya ziyaretleri düzenleniyor. Bu kapsamda öğrenciler, medya işleyişini yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında alanında uzman isimlerden bilgi aldı.

Meram Belediyesi’nin çocuk ve gençlere yönelik olarak hayata geçirdiği Meram Gelişim Akademisi projesi kapsamında eğitimler devam ediyor. Özellikle dijital çağda yetişen yeni neslin farklılaşan eğitim beklentilerine cevap vermek amacıyla kurulmuş olan MEGA’da YouTube Akademi öğrencilerine yönelik medyayı tanıma gezisi gerçekleştirdi.

 

SOSYAL MEDYA İLE GELENEKSEL MEDYANIN FARKLILIKLARINI GÖZLEMLEDİLER

 

Geleneksel medyanın işleyişi başta olmak üzere çeşitli teknolojik aygıtları tanıma, ayrıca sosyal medya ile geleneksel medyanın farklılıklarının daha iyi kavranabilmesini amaçlayan gezi kapsamında, alanında uzman kişiler tarafından öğrencilere yönelik medyanın kapsamı ve işleyişi hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Bu kapsamda kamera, mikrofon, ses sistemi, seslendirme, reji, yapım, kurgu gibi kavramları daha kolay bir şekilde gözlemleyen öğrenciler, iletişim müzesi gezisinde basın tarihinde zaman yolculuğuna çıktı. Eğitimlerin kendileri için oldukça faydalı geçtiğini belirten öğrenciler kendilerine imkan sunan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’a teşekkür etti.

 

BAŞKAN KAVUŞ: “SOSYAL MEDYANIN DOĞRU VE ETKİN KULLANIMI ÇOK KIYMETLİ”

 

Başkan Mustafa Kavuş, sosyal medyanın 21’nci yüzyıl gerçekliği içerisinde kişilerin hayatlarının birer parçası olduğunu söyledi. Bu açıdan Youtube Akademi öğrencilerine yönelik medya işleyiş mantığını anlatmanın en etkileyici yolunun geleneksel medyadan geçtiğini belirten Başkan Mustafa Kavuş, sosyal medyanın zaman ve mekandan bağımsız olarak herkesin çok daha kolay ulaşabileceği bir yer olduğunu kaydetti. Tüm bunların yanında Meram Belediyesi olarak çocukların gelişimlerini sürekli olarak olumlu yönde destekleyeceklerini aktaran Başkan Kavuş, “Sosyal medyanın doğru ve etkin kullanımı çok kıymetli. Çocuklarımız, gençlerimiz bizlerin geleceği. Onların gelişimine katkıda bulunmak için çalıştık ve gelecekte de çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Haber Görselleri

Diğer Haberler Tüm Haberler