MEGA İLE AKIL ZEKA OYUNLARI YARIŞMASINDA HEYECANLI FİNAL
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Meram Belediyesi’nin yeni nesil öğretim projesi MEGA kapsamında düzenlenen Akıl Zeka Oyunları Yarışması birbirinden heyecanlı karşılaşmalara sahne oldu. Meram’da öğrenim gören 50 bin öğrencinin katıldığı yarışmada şampiyonluğu göğüsleyen öğrenciler ödüllerini Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’un elinden aldı.

Meram Belediyesi’nin fiziki şartları uygun okullarda kurduğu Akıl-Zeka sınıflarında eğitim gören çocuklar, MEGA Akıl Zeka Oyunları’nda birinciliği göğüslemek adına kıyasıya mücadele etti. Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen oyunların final karşılaşmalarına  Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Okan Tekkalan, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Adnan Bahçeci, AK Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, okul müdürleri ve öğretmenler de katıldı.

 

            50 BİN ÖĞRENCİNİN KATILDIĞI AKIL-ZEKA TURNUVASI BİRBİRİNDEN HEYECANLI MÜCADELELERE SAHNE OLDU

 

50 bin öğrencinin katıldığı yarışmalarda 39 ilkokuldan 122, 37 ortaokuldan 116 olmak üzere toplam 238 öğrenci final için ter döktü. İlkokul öğrencileri mangala, q-bitz, equilibrio, pentago ve küre kategorilerinde ortaokul öğrencileri ise kulami, reversi, mangala, pentago ve küre kategorilerinde ön elemelere katıldı. Ön elemeleri geçen öğrenciler finalde şampiyonluk için mücadele verdi. Oldukça heyecanlı geçen müsabakalar sonucunda Küre’de İbrahim Hakkı Konyalı İlkokulu’ndan Muammer Tunç, Equilibrio’da Kemal Hatipoğlu İlkokulu’dan Mustafa Eymen Güler, Pentago’da İbrahim Hakkı Konyalı İlkokulu’ndan Elif Merve Kara, q-bitz’de Gödene TOKİ Şehit Yunus Berber İlkokulu’dan Duru Engin, Mangala’da İbrahim Hakkı Konyalı İlkokulu’ndan Çetin Berat Karadoğan birinciliği göğüsledi. Ortaokullarda ise Mangala’da Şehit Ömer Halisdemir İmamhatip Ortaokulu’ndan Mustafa Akkuş, Kulami’de Ticaret Borsası Ortaokulu’ndan Mustafa Tokmak, Küre’de Zafer Ortaokulu’ndan Medine İsmaili, Reverse’de Zafer Ortaokulu’ndan İsmail Demirel, Pentago’da Şehit Ömer Halisdemir İmamhatip Ortaokulu’ndan Münir Araf Çakır şampiyon oldu. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

 

            BAŞKAN KAVUŞ; “MEGA, MERAM’DA EĞİTİM GÖREN HER ÇOCUĞUMUZA DOKUNDU”

 

Ödül töreni öncesinde bir konuşma yapan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, gayretleri, hassasiyetleri, cesaretleri ve emekleri sebebiyle yarışmaya katılan tüm okulları ve öğrencileri tebrik etti. Finale kalma başarısı gösteren tüm öğrencileri, onları yetiştiren aileler, öğretmenleri ve okul idarecilerini tebrik eden Başkan Kavuş, en özel tebrik ve teşekkürü de dereceye girenler için ayırdı.

Faaliyetlerine kısa bir zaman önce başlamasına rağmen önemli başarılara imza atan MEGA’nın başarılarının artık Konya sınırlarını geçerek tüm ülkede konuşulur hale geldiğini belirten Başkan Mustafa Kavuş, “MEGA’nın Meram’da hayatına dokunmadığı tek bir çocuğumuz, tek bir gencimiz dahi neredeyse kalmadı. Meram Gelişim Akademisi, etkin ve etkili bir eğitim modeli olarak doğdu, çocukların eğitimine katkı sunmak adına ciddi ve güzel projeler üretti. Sizlerin de ilgi ve çalışmalarıyla da büyüdü ve bugünlere geldi” diye konuştu.

 

            KOCA; “MERAM BELEDİYESİ HER ALANDA EĞİTİM CAMİASININ YANINDA OLDU”

 

Meram Belediyesi ile birlikte Meram Gelişim Akademisi (MEGA) çatısı altında, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ve Konya Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle öğrenci ve öğretmenler için çeşitli faaliyetler gerçekleştirdiklerinin altını çizen Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca, projenin ilçe genelinde eğitim gören 77 bin öğrencinin tamamına dokunduğunu belirtti. Meram Belediyesi’nin her alanda okulların yanında olduğunu kaydeden İlçe Milli Eğitim Müdürü Koca, “Meram Belediyesi ile birlikte çocuklarımızın kültürel ve sportif aktivitelerde başarılarını artırma gayretindeyiz. Bu çerçevede akıl-zeka oyunları yarışmasını gerçekleştirdik. Yarışma boyunca çok güzel mücadeleler izledik. Bunda payı bulunan tüm okul müdürlerime, öğretmen arkadaşlarıma ve hakem öğretmenlerime teşekkür ediyor, çocuklarıma eğitim hayatlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Başkan Mustafa Kavuş ve Koca’nın konuşmasının ardından dereceye giren öğrencilere ve okullara hediyeleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Final heyecanı günün anısına çekilen fotoğrafla son buldu.

Haber Görselleri

Diğer Haberler Tüm Haberler