HER ÜÇ MERAMLIDAN BİRİNİN ARTIK DİKİLİ BİR AĞACI VAR
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş tarafından başlatılan ‘Her Meramlı için bir fidan’ projesi kapsamında ilçede rekor sayıda fidan toprakla buluştu. Meram Belediyesi tarafından dikilen yaklaşık 128 bin fidanla birlikte artık her üç Meramlıdan birinin dikili bir ağacı var. Doğal güzelliklerin Meram’ın en değerli serveti olduğunu söyleyen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Her zaman, bu güzellikleri korumak, artırmak ve Meram’ı eski ihtişamlı günlerine kavuşturmak hedefinde olduk” diye konuştu.

Meram Belediyesi’nin yeni yeşil alan çalışmaları ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş tarafından başlatılan ‘Her Meramlı için bir fidan’ projesi hız kesmeden devam ediyor. Bu çerçevede ilçeye yeni kazandırılan koruluk alan 678 bin 525 metrekareyi bulurken, ‘Her Meramlı için bir fidan’ projesi çerçevesinde Meram’da son dört yıl içinde dikilen fidan sayısı ise 127 bin 822 oldu.    

 

            MERAM SON 4 YILDA 678,525 M² KORULUK ALAN  VE  127,822 YENİ FİDAN KAZANDI

 

Meram’a 2019  yılında 232,710 m² koruluk alan ve  50.000 adet fidan dikilirken, 2020 yılında 108,953 m² koruluk  29,609 adet fidan, 2021 yılında 100,150 m² koruluk 30,113 adet fidan, 2022 yılında ise 236,712 m² koruluk alan ve 18,100 adet fidan kazandırıldı. Son dört yıl içinde ise Meram, toplamda  678,525 m² koruluk ve 127,822 adet fidan ile donatıldı. Meram Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar çerçevesinde ayrıca 2022 yılı içerisinde 7 ayrı fidanlık alanda toplam 16.200 m² meşelik yapımı gerçekleştirildi.

 

            BAŞKAN KAVUŞ; “İLK ETAPTA HEDEFİMİZ 350 BİN FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURMAK”

 

Başta yeşil alanlar olmak üzere sahip olduğu tüm doğal güzelliklerin Meram’ın en önemli zenginliği olduğuna vurgu yapan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bu doğal serveti koruyup kollamak ve artırıp geleceğe miras bırakmak adına yoğun bir çaba sarfettiklerini ifade etti. Doğal güzelliklerin ve sahip olduğu yeşil dokunun Meram’ın adeta bir kimliği olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Kavuş, belediyenin doğa ve çevre çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada ayrıca şu görüşlere yer verdi; “Meram denilince yeşil, yeşil denilince akla Meram gelir. Yeşil, Meram’ın üst kimliğidir. Bu nedenle çevre ve doğa yatırımlarının, Meram’ın imajına, vizyonuna ve misyonuna yakışır bir şekilde, hassasiyette, yoğunlukta ve özellikle sürdürülebilir olmasına gayret ediyoruz. Doğa ve çevre çalışmalarımızı her yıl katlanan oranlarda artırarak, Meram’ı eski muhteşem günlerine döndürme azmindeyiz ve bu gayrette olmaya daima devam edeceğiz. Bu hedefle ilçemizde başlattığımız ağaçlandırma seferberliği çerçevesinde toprakla buluşan fidan sayısı 128 bine yaklaştı. Yani her üç Meramlıdan birinin bir dikili ağacı var artık. İlk etapta hedefimiz 350 bin yani nüfusumuz kadar. Allah bu sayıyı kısa zamanda yakalamayı ve dikilen fidanların büyüdüğünü görmeyi de hepimize nasip etsin.”

Haber Görselleri

Diğer Haberler Tüm Haberler