EFSANE MERAM’DA! BAŞKANLAR DİREKSİYONDA
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Büyükşehir Belediyesi envanterine alınan Türkiye’nin seri üretim ilk yerli ve milli otomobili TOGG’u Meram Belediyesi önünde bu kez gençlerle buluşturdu. Başkan Altay ve Başkan Kavuş alana TOGG ile girince heyecan doruğa ulaştı.

 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türkiye’nin seri üretim ilk yerli ve milli otomobili TOGG’u Konyalılarla buluşturmaya devam ediyor. Meram Belediyesi önünde düzenlenen TOGG buluşmasında gençlerin coşkusuna ortak olan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, alana Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’un kullandığı TOGG ile geldi. TOGG’a büyük ilgi gösteren gençler ise Türkiye’nin ilk yerli ve milli aracını yakından görmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşadı.

BAŞKAN ALTAY; “MİLLET OLARAK BAŞARAMAYACAĞIMIZ BİR ŞEY OLMADIĞININ GÖSTERGESİ İŞTE BU ARAÇ”

Gençlerin büyük coşkusuyla karşılanan Başkan Uğur İbrahim Altay, Türkiye’nin geldiği noktayı göstermesi açısından yerli ve milli araç TOGG’u makam aracı olarak kullandıklarını söyledi. Türkiye’nin geldiği noktanın en güzel işaretlerinden birinin TOGG olduğunu vurgulayan Başkan Altay, “Bu aslında arabadan öte bir şey. Çünkü artık millet olarak başaramayacağımız bir şey olmadığının göstergesi bu araç. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Özellikle cumhurbaşkanımızın iradesi, kararlılığı; Türk insanının, mühendislerinin, işçisinin gayreti, beş kahramanın ortaya koyduğu sermaye ile bugün gördüğünüz araç bizlerle birlikte. Rabbim hepimize nasip etsin inşallah. Gençlerimizin bundan çok daha iyisini yapacağına inanıyoruz. Çünkü Türkiye Yüzyılı başlamış olacak ve çok daha güzel günler bizi bekleyecek” şeklinde konuştu.

BAŞKAN KAVUŞ; “REİS SAĞOLSUN”

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ise “İHA, SİHA, onların inip kalkabileceği TCG Anadolu gemimiz. TOGG da zaten burada hemen yanı başımızda. Bunların hepsi gerçek ve hiçbiri maket değil. Hepsi şu anda kullanılıyor. Daha önce hiç yapmadığınız bir şeyi yapıyorsunuz ve dünyadaki bu işi yapanlarla aynı ayarda hatta çoğundan daha üstün yapıyorsunuz. Tüm bunlar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ufku, azmi, gayreti ve çalışkanlığı ile ortaya çıkıyor. Kendime ait TOGG’u almak nasip olursa arka camına yazdırılacak ilk söz ‘Reis sağolsun’ olacak. İlki böyleyse arkasından ne gelecek ben de merakla bekliyorum. Milletimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Diğer Haberler Tüm Haberler