‘BİZİM MERAM KÖYÜ DAĞ EVLERİ’ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Meram’ın ruhuna ve özüne çok yakışacak bir proje olan ‘Bizim Meram Köyü Dağ Evleri’nin müjdesini verdi. Konya-Antalya yolu Sefaköy sapağında yükselecek dağ evleri projesinin, Meram’da yürütülen Büyük Konut Hamlesi’nin en yeşil halkası olduğuna vurgu yapan Başkan Kavuş, “Meram’a dair tüm güzellikler, bu projede yer alacak, sakinlerine yeni ve doğa ile başbaşa bir hayatın kapılarını aralayacak” dedi.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Meram’ın ruhuna ve özüne yakışan yeni bir yatırım müjdesi için kameralar karşısına geçti. Başkan Kavuş, Meram Büyük Konut Hamlesi’nin sekizinci halkası olan ‘Bizim Meram Köyü Dağ Evleri’nin ayrıntılarını kamuoyuyla paylaştı.

 

            BAŞKAN KAVUŞ; “MERAM’A DAİR NE VARSA, DAĞ EVLERİNDE DE O OLACAK”

 

Meram’ın ruhunu yansıtması ve yaşatması adına bugüne kadar olanlardan ayrı olarak bambaşka bir konseptte ve hedefte yükselecek olan ‘Bizim Meram Köyü Dağ Evleri’nin Meram Büyük Konut Hemlesinin en yeşil halkası olacağına vurgu yapan Başkan Mustafa Kavuş,  projenin, tüm özellikleriyle Meram’a ve Meram’ın ruhuna çok yakışan bir proje olacağını söyledi. Bizim Meram Köyü Dağ Evleri’nin, şehrin trafiğinden, gürültüsünden, stresinden ve kalabalığından uzaklaşmak isteyenler için doğa ile baş başa bir yaşam sunacağını kaydeden Başkan Kavuş, “Meram demek yeşil demek, tertemiz bir hava ve eşsiz güzellikte bir doğa demek, toprakla iç içe insan ve doğallık demek. Meram demek huzur demek, sükunet demek. İşte Meram’a dair ne varsa, Meram’a ait ne varsa Bizim Meram Köyü Dağ Evleri’nde de o var” diye konuştu.

 

            “PROJE, SAKİNLERİNE DOĞA İLE BAŞBAŞA YENİ BİR YAŞAM SUNUYOR” 

 

Projenin ayrıntıları hakkında da bilgi veren Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Hemşehrilerimizden gelen talepler doğrultusunda hayata geçirdiğimiz Bizim Meram Köyü Dağ Evleri, Konya-Antalya yolu 30. kilometrede, Sefaköy sapağında inşa edilecek. 400 bin metrekarelik alan içerisinde, 230 bin metrekarelik arsa alanında 500 ila 700 metrekare müstakil parsellerde konumlanacak. Toplamda 407 adet olarak inşa edilecek dağ evleri’nin bünyesinde, tarım yapılabilecek alanlarıyla birlikte bir de açık otopark alanı bulunacak. Evler, tek tip 91,33 metrekare büyüklükte, hem yaz hem de kış aylarında konaklanabilecek şekilde ve imar mevzuatına uygun şekilde yapılacak. Her parselin kendi tapusu bulunacak. Parseller konum ve büyüklüklerine göre şerefiyelendirilecek.”

 

            BAŞKAN KAVUŞ; “BAŞVURULAR 7 EKİM CUMA GÜNÜ SONA ERECEK”

 

Meram’ın pek de yabancı olmadığı bu yaşamın önceki hamlelerde olduğu gibi yine kooperatif usulü gerçekleşeceğini belirten Başkan Kavuş, projenin diğer detayları hakkında da şu bilgileri verdi; “Salon, Mutfak, Banyo ve Terastan oluşan evler 1+1 konseptinde olacak. Ön Başvuruları, 1 Ekim’den itibaren www.bizimmeramkoyu.com adresinden başlayacak. Ama başvuru ücretleri 3 Ekim Pazartesi resmi iş gününden itibaren yatırılabilecek. Başvurular için son tarih ise 7 Ekim Cuma olacak. Başvuruların fazla olması durumunda önceki kooperatiflerimizde de olduğu gibi ön başvuru gerçekleştiren hemşehrilerimiz arasından, noter huzurunda kura çekilecek. Bizim Meram Köyü Dağ Evleri Kooperatifi’nde başvuru bedeli 10 Bin TL olarak belirlendi. Peşinat 300 Bin TL, aylık aidatlar ise yine 10 Bin TL olacak. Tüm bu özellikleri ve güzellikleriyle Meram Dağ Evleri, ilçemize şehrimize ve sahiplerine şimdiden hayırlı olsun, güle güle, sağlıklı, mutlu, huzurlu günlerde otursunlar.”

Haber Görselleri

Diğer Haberler Tüm Haberler