BİLFEST3 BAŞVURULARI 17 MAYIS’TA SON BULUYOR
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Meram Belediyesinin ödüllü eğitim projesi MEGA tarafından geleneksel hale getirilen BİLFEST3 Bilim Festivali başvuruları 17 Mayıs’ta son buluyor. Geleceğin mucitlerini bir kez daha buluşturacak, onlara yeni ufuklar açacak olan bu renkli bilim festivali beş ayrı etapta gerçekleştirilecek.

Meram Belediyesinin öncü ve örnek projesi MEGA Bilim Festivali BİLFEST3 başvuruları için son gün 17 Mayıs. Fen Bilimleri, Eğitim Teknolojileri, Doğa Bilimleri, Sosyal Bilimler, Engelsiz Yaşam ve İnsan Yararına Teknolojiler kategorilerinde gerçekleştirilecek bu özel festivale Konya genelindeki tüm özel ve devlet ilkokulları katılabiliyor.

 

            ÖDÜL TÖRENİ VE SERGİLEME 4-5 HAZİRAN TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

 

BİLFEST3 için okullar ve öğrenciler yoğun bir çalışma dönemi geçirirlerken festivalin takvimi ise şöyle; Başvuruların 17 Mayıs’ta tamamlanmasının ardından 20-24 Mayıs tarihleri arasında projelerin formata uygun olup olmadıkları yetkili kurullar tarafından kontrol edilecek. Finale kalan projeler 27 Mayıs’ta ww.meramgelisim.com adresinden ilan edilecek. Finalist projelere ödüllerinin verilmesi ve projelerin sergilenmesi ise 04-05 Haziran 2024 tarihlerinde Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

            OKULLAR HER KATEGORİ İÇİN SADECE BİR BAŞVURU YAPABİLECEKLER

 

Meram Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yarışmanın ilkokul öğrencilerine girişimcilik ruhu ile tasarım, modelleme ve programlama becerisi kazandırmak için gerçekleştirildiğine vurgu yapıldı. Açıklamada katılım şartları hakkında şu bilgiler yer aldı; “Yarışmaya Konya il genelinde öğrenim gören tüm ilkokul öğrencileri katılabilir. Yarışmaya katılacak okullar bir danışman öğretmen ve iki öğrenciden oluşmak zorundadır. Danışmanın, öğrencilerle aynı okulda öğretmen veya yönetici kadrosunda bulunması gerekmektedir. Okullar her kategori için sadece bir başvuru yapabileceklerdir. Proje fikirleri daha önce ulusal bir yarışmada ödül almamış olmalıdır. Yarışmanın diğer tüm koşulları için meramgelisim.com adresinden öğrenilebilir.”

 

KAZANAN OKULLARI ÖDÜLLER BEKLİYOR

 

Açıklamada ayrıca şu görüşlere yer verildi; “Meram’ın öncü ve örnek projesi MEGA kapsamında gerçekleştirilen BİLFEST, öğrencilerimize bilimi sevdirmek, bu konuda bir farkındalık oluşturmak, alışkanlık kazandırmak ve analitik düşünce yapısına sahip geleceğin bilim insanlarının yetişmesine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilmektedir. Bununla birlikte öğrencileri ve mucitleri bilim ve teknoloji alanlarında üretkenliğe teşvik etmeyi de hedefliyoruz. Gizli kalmış yeteneklerini desteklemek ve keşfetmek amacıyla yapılacak yarışmada birinci okulumuzu 10.000 TL, ikinci okulumuzu 7.500 TL, üçüncü okulumuzu da 5.000 TL ödül beklemektedir.”

Haber Görselleri

Yayın Tarihi: 07 Mayıs Salı - 2024 12:01:00
Diğer Haberler Tüm Haberler