BAŞKAN MUSTAFA KAVUŞ; “ONUR, GURUR VE BÜYÜK BAŞARILARLA NİCE YÜZYILLARA…”
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Milletçe topyekün, cumhuriyetimizin yüzüncü kuruluş yıl dönümüne kavuşmuş olmanın gurur, mutluluk ve heyecanını yaşadıklarını ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Bu gurur ve onuru, canları pahasına bizlere yaşatan ecdadı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” diye konuştu.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılı dolayısıyla yayımladığı mesajında ayrıca şu görüşlere yer verdi; “Bu yüce millet, canlarından aziz bildikleri vatanın bağımsızlığı uğruna canından, malından, sevdiklerinden vazgeçerek ‘Ya şehadet ya hürriyet’ diyerek cepheye koşmuş, nihayetinde bundan tam bir asır önce cumhuriyeti, kanıyla, canıyla, büyük fedakarlıklarla ve ağır bedeller ödeyerek kurmuştur. Eşsiz fedakarlıklarıyla bizlere bu güzel vatanı ve cumhuriyeti bırakan aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi de minnetle anıyorum.

Sonu cumhuriyetle taçlanan kurtuluş mücadelesinde yediden yetmişe kenetlenen ecdadın izinden giden bizler bugün Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyor, birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde geleceğimizi inşa ediyoruz. Köklü tarihimizden aldığımız güçle, genelde Türkiye’yi hedeflerine ulaştırmak özelde de ilçemizde modern, müreffeh bir yaşam inşa etmek için gayret gösteriyoruz.

Öte yandan bir asır önce verilen istiklal mücadelesi bugün dahi mazlum halklara ilham vermeye devam etmektedir. Mazlum Filistin ve Gazze halkının bugün dünyanın en büyük ve gelişmiş ordularına karşı verdiği kutlu özgürlük mücadelesi bunun en güzel örneklerinden biridir. İnşallah, mazlumların zalimlere karşı yürüttükleri her mücadelede olduğu gibi bu direniş de elbet bir gün zaferle sonuçlanacaktır.    

Tüm bu düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını şükran ve minnetle yâd ediyor, 100. yılında aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Onur, gurur ve büyük başarılarla dolu nice yüzyıllarımız olsun”

Yayın Tarihi: 28 Ekim Cumartesi - 2023 11:00:00
Diğer Haberler Tüm Haberler