BAŞKAN KAVUŞ’TAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ SÜRPRİZİ
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Karahüyük Ahmet Haşhaş İlkokulu ve Emlak Konut Temaşehir Ortaokulu’ndaki öğretmenlere sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Öğretmenler Günü’nü tebrik eden Başkan Kavuş, “Öğretmenlerimiz, geleceğimizin mimarı, çocukluk kahramanlarımızdır” açıklamasında bulundu.

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş sürpriz ziyaretler gerçekleştirdi. Sabah saatlerinde ilk olarak Karahüyük Ahmet Haşhaş İlkokulu’nu ziyaret eden Başkan Kavuş, burada öğretmenlerle buluşarak günlerini tebrik etti. Başkan Kavuş’un bir diğer durağı ise Emlak Konut Temaşehir Ortaokulu olurken, Kavuş’a Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca da eşlik etti.

 

“NESİLLERİMİZİ GELECEĞE HAZIRLAYAN ÖĞRETMENLERİMİZİN TÜM ÇALIŞMALARINI YÜREKTEN DESTEKLİYORUM”

 

Öğretmenlerin toplumların gelişmesinde en önemli rollerden birini  üstlendiklerini belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Geleceğimizin mimarları, çocukluk kahramanlarımız öğretmenlerimizin hepimiz için yeri ayrıdır. Öğretmenlerimiz, nesillerin öğrenme yolculuğunda rehberlik ederek geleceğin inşasında asli görevler üstlenmektedirler. Dinimiz İslam’ın ilk emri, cehaletin sona erdirilmesi için “Oku” olmuştur. Geçmişten bugüne ecdadımız, yeryüzüne miras bıraktığı buluşlarla anılmış, zamanın en ünlü kütüphanelerini âlimlerimizin kıymetli eserleri doldurmuştur. Bu yanıyla bile öğretmenlik en kutsal mesleklerdendir. Öğretmenler Günü kapsamında bizler de öğretmenlerimizi ziyaret ederek bu özel günlerini tebrik etmek ve kendilerine teşekkür etmek amacıyla ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Yarınlarımızın teminatı olan yavrularımızı istikbale hazırlamak üzere öğretmenlerimizin yaptığı tüm çalışmaları yürekten destekliyorum. Başta eğitim yaşamım boyunca üzerimde emeği olan öğretmenlerim olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” şeklinde görüş belirtti.

 

“ASIL AMACIMIZ TOPLUMA FAYDALI İYİ BİREYLER YETİŞTİRMEK”

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca ise, eğitim camiası olarak asıl amaçlarının toplumumuza faydalı olacak iyi insanlar yetiştirmek olduğunu belirterek, “Bu özel günde Meram Belediye Başkanımız Mustafa Kavuş ile birlikte öğretmenlerimizle bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Tüm öğretmenlerimizin evlatlarımız için verdikleri emek ve gösterdikleri fedakarlık dolayısıyla teşekkür ediyorum” cümlelerini kullandı.

 

Öğretmenler ise anlamlı ziyaretlerinden dolayı Başkan Kavuş ve İlçe Müdürü Koca’ya teşekkür ederken ziyaretler toplu fotoğraf çekimleri ile son buldu.

Haber Görselleri

Diğer Haberler Tüm Haberler