BAŞKAN KAVUŞ’TAN KADİR GECESİ MESAJI
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kavuş, Cenab-ı Hakk’ın çok büyük bir ikramı, ihsanı ve lütfu olan Kadir Gecesi’ne kavuşmuş olmanın sevinç ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Kadir Gecesi ile ilgili olarak yayımladığı mesajında şu görüşlere yer verdi; Tüm ümmet coğrafyası, rahmet ve mağfiret iklimi Ramazan-ı Şerifin kalbi olan mübarek bir Kadir Gecesine kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyor. Bu muhteşem gece, diğer tüm zamanların önünde bir umut kapısı olarak müminlerin önünde açılmayı bekliyor. Rabbimizin insanlığı iyiye ve doğruya yöneltmek adına muhatap aldığı, Kuran’ın indirildiği bu mübarek gece ile inananlara bir ömürlük bereket vaat edilmiş, af ve mağfiret kapılarının sonuna kadar açılacağı müjdelenmiş. Tüm bu özellikleriyle inananları sevince boğan, kıymetli ve bereketli bu zamana ulaştırdığı için Rabbimize sonsuz şükürler olsun.

Gecemizin, İslam coğrafyaları olmak üzere tüm dünyada yaşanan acıları dindirmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Bu gece vesilesi ile ayrıca, bizleri hüzne boğan 6 Şubat depremlerinde hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza bir kez daha rahmet, yakınlarını kaybedenlere de Rabbimden sabırlar diliyorum.  

Tüm bu duygu ve düşüncelerle, Kadir Gecesinin, ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını, İslâm âlemine rahmet ve merhamet, insanlığa da hidayet getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Gecemiz, mübarek olsun.”

Haber Görselleri

Yayın Tarihi: 16 Nisan Pazar - 2023 11:33:00
Diğer Haberler Tüm Haberler