BAŞKAN KAVUŞ'TAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
99. yılını kutladığımız Cumhuriyetin, bu aziz milletin iradesine ve hürriyetine pranga vurdurmayacağının ve hiçbir beşeri gücün tahakkümü altına girmeyeceğinin dünyaya ilanı olduğunu söyleyen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Bu toprakları vatan kılmak ve bu cennet vatanı korumak için şehitlik makamına ulaşan, gazilikle şereflenen tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum” diye konuştu.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Cumhuriyetin 99. yıldönümü sebebiyle yayımladığı mesajında ayrıca şu görüşlere yer verdi; “Cumhuriyet, başka bir millet ya da devlet için bir idare ya da yönetim şekli olabilir. Ama, vatanından ve özgürlüğünden en küçük taviz vermektense seve seve şehadete koşan şanlı ve aziz milletimiz için sadece bir idare şekli değil, tarihinin en büyük destanlarından birisidir. Çünkü onunla birlikte özgürlüğünü kazanmak uğruna, dünyanın en güçlü ordularına karşı durmuş, yokluk ve yorgunluk içinde savaşmış, nice acılar çekmiş ve nice evladını toprağa vermiştir. Cumhuriyet, bitti, silindi sanılan bir milletin küllerinden adeta yeniden doğuşunun ilanıdır; kanıyla, canıyla, sevdikleriyle ve yoklukla yazdığı bir ilan… Gösterdiği kahramanlıklarla tüm mazlumların umudu olan bu aziz millet bugün dahi bölgemizdeki ve dünyadaki tüm mazlumların, mağdurların umutlarını beslemeye devam ediyor. Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi bugünkü mücadelemizden de onurlu ve büyük bir zaferle çıkmak adına, birlik ve beraberlik içinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde tüm kuşatmalara ve saldırılara karşı durmaya devam etmekte ve örnekliğini sürdürmektedir. Bizler de, Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl dönümüne bir kala, ecdadımızdan aldığımız mirası 2023, 2053 ve 2071 hedefleriyle taçlandırmak için tüm azmimizle çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz.

Cumhuriyetimizin 99. yılı vesilesi ile bir kez daha bu vatanı bize emanet eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızı minnetle anıyorum. Allah bizleri ve bizden sonra gelenleri şehitlerimize ve gazilerimize layık birer nesil eylesin.”

Yayın Tarihi: 28 Ekim Cuma - 2022 11:17:00
Diğer Haberler Tüm Haberler