BAŞKAN KAVUŞ; “RAMAZAN’DAN AYRILMANIN HÜZNÜ BAYRAMA KAVUŞMANIN SEVİNCİ VAR”
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kavuş, bir yandan Ramazan'ı uğurlamış olmanın hüznünü, diğer yandan da bayrama ulaşmanın sevincini yaşadığını kaydederek tüm İslam Alemi’nin Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şu görüşlere yer verdi; “Ramazan-ı Şerif’in rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin ardından bayrama  kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan’ı ihya etmeyi nasip eden ve bizlere bayram sevincini yaşatan yüce Rabbimize sonsuz hamd olsun. Ramazan’ın bedenleri eğiten, ruhlara şifa veren ve kalpleri tazeleyen manevi iklimini en güzel şekliyle yaşadık. İmsakın bereketinden, iftarın sevincinden, teravihin birlik ve beraberliğinden, mukabelenin huzurundan nasibimizi aldık. Kur’an’la, oruçla, iftar ve sahurla, teravih ve fıtır sadakasıyla, zekâtla Rabbimize yakınlaşmaya gayret gösterdik. Artık bayramla sevincimizi ve neşemizi paylaşma zamanı.

Ancak, milyonlarca insanımızı derinden etkileyen deprem felaketi sebebiyle bayram mutluluğumuz, sevincimiz ve neşemiz fazlasıyla buruk elbet. Alemlerin Rabbinden bir hediye ve rahmet vesilesi olan bayramları anlamlı kılan birlik, beraberlik ve kardeşlikle bu acıları da hep birlikte hafifletecek, sorunların üstesinden gelecek, afetten etkilenen hemşehrilerimize destek olarak bölgeyi yeniden elbirliği ile ayağa kaldıracağız inşallah.  

Tüm bu düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın ülkemize, milletimize, İslam âlemine ve bütün insanlığa huzur, barış, merhamet ve esenlik getirmesini Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.”

Haber Görselleri

Yayın Tarihi: 20 Nisan Perşembe - 2023 10:00:00
Diğer Haberler Tüm Haberler