BAŞKAN KAVUŞ İFTAR VE SAHURDA GENÇLERLE BULUŞTU
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, iftarı Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yatılı eğitim gören gençlerle, sahuru da Havzan Nuraniye Kur’an Kursu’nda yatılı eğitim gören hafız adaylarıyla yaptı.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş iftar ve sahuru gençlerle birlikte yaptı. Başkan Kavuş’un iftar için durağı Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu. iftar öncesinde burada yatılı eğitim gören gençlerle tek tek selamlaşıp sohbet eden Başkan Kavuş, gençlerin ders durumlarıyla da yakından ilgilendi. Enerjileri ve heyecanlarıyla ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuna yakışan ve sahip çıkan bir gençlikle buluşmuş olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Başkan Mustafa Kavuş, “Biz onlara büyük ve güçlü bir Türkiye bırakmak için çalışırken, onların da bu vizyona en güzel şekliyle sahip çıkacaklarını görmüş olmak bizler için büyük bir gurur kaynağıdır. İnşallah onlar bu vizyonu daha da yükseğe taşıyacaklar. Cenab-ı Hak her bir çocuğumuza ve gencimize eğitim hayatlarında, mesleki kariyerlerinde, hayatlarının her döneminde muvaffakiyetler nasip etsin, ömürlerini bereketli, hayırlı kılsın” diye konuştu.

Günün anısına çekilen fotoğraflarla son bulan bu iftar ziyaretinde Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, öğrencilere internet paketi hediye etti.

 

            BAŞKAN KAVUŞ; “KUR’AN AYINDA KUR’AN TALEBELERİYLE BİR ARAYA GELMEK BÜYÜK MUTLULUK”

 

Başkan Mustafa Kavuş’un sahur için durağı ise kendisinin de eğitim aldığı Havzan Nuraniye Kur’an Kursu oldu. Başkan Kavuş, hafızlık eğitimi alan çocukları tek tek sahura kaldırırken, karşılarında başkanı gören çocuklar da şaşkınlık yaşadılar. Daha sonra çocuklarla birlikte sahur sofrasına oturan Başkan Kavuş, Ramazan ayı içinde en anlamlı sofralardan birinin bu buluşma olduğunu ifade etti. Ramazan ayının Kur’an ayı olduğuna vurgu yapan Başkan Kavuş, “Hayat rehberimiz Kur'an-ı Kerim, malum bu ayda inzal oldu. Bu nedenle bu ay aynı zamanda Kur’an ayıdır. Bu yüce kelamı ezberleyen, hayatlarında uygulayan tüm hafızlarımız da yürüyen Kur’an mesabesindedir. Bu sebeple hafızlık eğitimi alan sizlerle buluşmak bizlere heyecan ve mutluluk veriyor. Sizler sadece kendiniz için değil hocalarınız ve aileleriniz için de cennet müjdecisisiniz. Ben de sizler gibi burada eğitim aldım. Rahmetli İsmail Ketenci hocamdan eğitim aldım. Bugün belediye başkanı olarak Meram’a hizmet ediyorum. Sizler de bir gün farklı makamlarda aziz milletimize, burada aldığınız eğitim sayesinde en güzel hizmetleri vereceksiniz. Rabb'imden bizleri sizlerle birlikte daha nice ramazanlara, nice Kadir gecelerine, nice bayramlara hayırla, sağlıkla, ve huzurla eriştirmesini diliyorum" diye konuştu.

 

 

Haber Görselleri

Diğer Haberler Tüm Haberler