80 BİNDE DEVR-İ ALEM PARKI ARA TATİLDE ÇOCUKLARIN GÖZDESİ OLDU
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Meram Belediyesi 80 Binde Devr-i Alem Parkı, bu ara tatilde de yine çocukların ve ailelerinin ilgi odağı oldu. Bünyesinde üç farklı konsepti barındıran ve Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan park, hem şehirde yaşayan hem de şehir dışından gelen binlerce çocuk ve aileleriyle dolup taştı.

Meram Belediyesi 80 Binde Devr-i Alem Parkı 2022-2023 ara tatilinin de gözdesi oldu. Üç farklı konseptiyle Türkiye’de bir ilk olan park, havaların da sıcak geçmesiyle hem şehirde yaşayan hem de şehir dışından gelen binlerce çocuğun ve ailelerinin adeta akınına uğradı.

 

BAŞKAN KAVUŞ; “80 BİNDE DEVR-İ ALEM PARKI TATİLİ EN GÜZEL ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMEK İSTEYENLERİN ADRESİDİR” 

 

Neşe ve eğlence ile birlikte tarih, kültür, sanat, bilim ve teknolojinin de buluştuğu 80 Binde Devr-i Alem Parkı, minyatür eserleri, masal kahramanları ve hareketli dinozor maketleri ile çocukların büyük beğenisini topluyor ve ilgisini çekiyor. Açıldığı günden bu yana parkı milyonlarca kişinin ziyaret ettiği parkın, gördüğü bu ilgiden çok memnun olduklarını belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Ara tatil fırsatını güzel şekilde değerlendirmek isteyenlerin en çok uğrak yerlerinden biri olan parkımız, kendi alanında önemli bir açığı kapatıyor. Çocuklar bir taraftan, Cihan-ı Türk Parkı'nda yer alan minyatür eserlerle tarihi ve kültürümüzü öğreniyor, T-rex Parkı’nda tarih öncesi dinazorlarıyla tanışıyor, Pamuk Şekeri Parkı’nda ise masallardan ve televizyonlardan tanıdığı süper kahramanlarla karşılaşma fırsatı yakalıyor. Yılda 250 binden fazla ziyaretçisi bulunan bu mekan, sadece çocuklar için değil aileleri için de güzel bir deneyim ve eğlenceli vakit geçirmelerine olanak sağlıyor. Misafirlerimizi en güzel şekilde ağırladığımız bu özel ve güzel parkı görmeye tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum” diye konuştu.

 

80 Binde Devr-i Alem Parkı hakkında;

 

80 Binde Devr-i Alem Parkı, üç bölümden oluşmaktadır. Hareketli ve sesli dinozorların bulunduğu T-rex Parkı, bire bir ölçekli olarak yapılmıştır. Bu bölümde 50 adet hareketli dinozor maketi yer almaktadır. İkinci kısım ise ecdadımızın tarihi ve kültürel mirasını yansıtan 120 adet minyatürden oluşan Cihan-ı Türk Parkı'dır. Bu bölümde ecdadımızın hüküm sürdüğü topraklarda yer alan önemli tarihi eserlerin minyatürleri bulunuyor. Pamuk Şekeri Parkı ise çocuklarımızın hayal dünyasına katkıda bulunmaktadır. Bu üç alandan oluşan parkımızda bunun haricinde yeşil alanımız, çocuk oyun gurupları ve kadırgaları bulunmaktadır.

 

Haber Görselleri

Yayın Tarihi: 27 Ocak Cuma - 2023 10:36:00
Diğer Haberler Tüm Haberler