MERAM’IN MERKEZE UZAK MAHALLELERİNDEKİ 41 PARK YENİLENDİ
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Meram Belediyesi’ne bağlı ekipler ilçe merkezinin yanı sıra merkeze uzak mahallelerde de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda 28 mahalledeki 41 park, yapılan çalışmalarla birlikte modern bir görünüme kavuştu. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, yatırım planlamalarını Meram’ın her bir noktasına yönelik ihtiyaç doğrultusunda gerçekleştirdiklerini belirtti.

Meram Belediyesi’ne bağlı ekipler ilçenin dört bir yanında çalışmalarına aralıksız şekilde devam ederken merkeze uzak mahallelerdeki park alanlarında revizyon çalışması gerçekleştirildi.

 

Meram Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, 28 mahalledeki 41 parkta, parke bordür işlemi gerçekleştirirken, zeminler ise kauçukla kaplandı. Yeni nesil çocuk oyun gruplarının montajının yapıldığı parklarda bakım ve onarım çalışması gerçekleştirildi. Parklar, yapılan çalışmalarla birlikte modern bir görünüme kavuşurken, mahalle sakinlerinin daha huzurlu vakit geçirebilmeleri ve çocukların daha güvenli alanlarda oyun oynamalarına imkan sağlandı.

 

“İLÇE MERKEZİMİZDEKİ TÜM HİZMETLERİ UZAK MAHALLELERİMİZE DE GERÇEKLEŞTİRMEYE ÖZEN GÖSTERİYORUZ”

 

Çalışmaları planlarken, yaklaşık 360 bin nüfusa sahip Meram’daki tüm bireylere dokunmayı hedeflediklerini belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “İlçe merkezimizdeki tüm hizmetlerin merkeze uzak mahallelerimize de aynı oranda gerçekleştirilmesine özen gösteriyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana tüm mahallelerimizdeki eksikleri tespit ederek ihtiyaçlar doğrultusunda çalışmalarımıza yön verdik, veriyoruz. Bu kapsamda merkeze uzak mahallelerimizdeki park alanlarının revizyona ihtiyacı olduğunu tespit ederek, mesai arkadaşlarımızla işe koyulduk. Bu mahallelerimizde yaşayan hemşehrilerimizin parklarda daha huzurlu vakit geçirebilmeleri ve çocuklarımızın daha güvenli alanlarda oyun oynayabilmeleri adına revizyon çalışmalarını gerçekleştirdik” şeklinde görüş belirtti.

 

“İMKANLAR DOĞRULTUSUNDA HEMŞEHRİLERİMİZİN TALEPLERİNE KARŞILIK VERMEYE ÇALIŞIYORUZ”

 

Merkeze uzak 28 mahalledeki 41 parkta ekiplerin aralıksız şekilde çalışarak yenileme işlemi gerçekleştirdiği ifade eden Başkan Kavuş, “Bu kapsamda parklarımızın eksiğine göre çalışmalar planlandı. Beton bölümler düzenlendi, parke ve bordür döşemeleri gerçekleştirildi. Yine merkez mahallelerimizde olduğu gibi çocuk oyun gruplarının olduğu alanların zeminleri kauçukla kaplandı. Yeni nesil çocuk oyun gruplarının montajı gerçekleştirildi. Böylelikle merkeze uzak mahallelerimiz de güzel ve kapsamlı park alanlarına kavuşmuş oldu. İmkanlar doğrultusunda hemşehrilerimizin taleplerine daha önce olduğu gibi bundan sonra da cevap vermeye devam edeceğiz. Hayırlı olsun” dedi.

Haber Görselleri

Diğer Haberler Tüm Haberler