MERAM’IN CADDE VE SOKAKLARINDA BAHAR TEMİZLİĞİ
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Meram Belediyesi, bereketli geçen kış mevsiminden sonra havaların ısınmasıyla birlikte ilçe genelindeki tüm cadde ve sokaklarda bahar temizliğine başladı. Çalışma kapsamında, ana yol ve caddelerdeki kaldırımlar yıkanırken, süpürgeli araç ve vakumlu süpürgelerle de sokakların temizliği yapılıyor. Ekipler, temizlik işleminde maksimum su tasarrufu sağlamak adına da yepyeni ve modern bir sistem kullanıyor.  

 

Meram Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, havaların ısınmasıyla birlikte ana arterlerdeki kaldırımları ve caddeleri yıkamaya başladı. Çalışma kapsamında; bereketli geçen kış mevsimi sonrası ana yol ve caddelerdeki kaldırımlar yıkanırken, süpürgeli araç ve vakumlu süpürgelerle de sokakların temizliği yapılıyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nden çalışmalar ile ilgili yapılan açıklamada,   temizlik işleminin havaların geç ısınmasından dolayı bu yıl Mayıs ayına sarktığı ifade edildi.  

 

            ‘TEMİZLİK ÇALIŞMALARI İLÇE GENELİNDE’

 

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ayrıca şu görüşlere yer verildi; "Hizmet kalitesini artırmak ve Meram’a daha kalıcı, pratik ve kaliteli bir hizmet vermek için çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Yoğun kış şartlarından sonra Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü olarak ilçe genelinde bahar temizliği çalışmalarına başladık. Baharın gelmesiyle birlikte ilçe genelindeki tüm kaldırımlar ve kanalların etrafları yıkanmaktadır. Bu çalışmalarda temizlik kadar hassas davrandığımız noktalardan biri de su tasarrufu. Sadece bahar temizliğimizde değil tüm temizlik işlemlerimizde minimum seviyede su kullanılması ve maksimum derecede su tasarrufu sağlamak adına da yepyeni ve modern bir sistem kullanıyoruz. Öte yandan bu çalışmalar kapsamında yeraltı ve yer üstü çöp konteynerleri de titizlikle dezenfekte edilmektedir" denildi.

Haber Görselleri

Diğer Haberler Tüm Haberler