BAŞKAN KAVUŞ: “HZ. MEVLANA’NIN ÖĞRETİSİ İNSANLIĞA HER DAİM IŞIK OLMUŞTUR”
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin 748. Vuslat Yıl Dönümü dolayısıyla Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş bir mesaj yayınladı. Başkan Kavuş, Hz. Mevlana’nın öğretisinin günümüzde insanlığa ışık olduğunu belirtti.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, 17 Aralık Şeb-i Arus Gecesi münasebetiyle yayımladığı mesajında, “Bir insan düşünün ki fikirleri ölümünden 748 yıl sonra bile hala insanlığa yol göstermiş olsun. Hz. Pir’in, imanı, ihlası, ihsanı, aşkı ve samimiyeti herkese ışık olmuştur. Sadece 17 Aralık tarihinde değil tüm ömürleri boyunca insanları muhabbet ikliminde buluşturmuştur. Büyük mütefekkir ve mutasavvıf Hz. Mevlana’nın bu kutlu şehrin bir misafiri olması, burada nefes alan her canlı için bir gurur kaynağıdır” görüşlerine yer verdi.

 

Hz. Mevlana’nın ölüm gününü ‘düğün gecesi’ olarak betimlediğini kaydeden Başkan Kavuş, şunları söyledi “Hayatının önemli bir kısmını geçirdiği, zikir, fikir, dua ve sohbet meclislerinin merkezi Meram’ın şehremini olarak Hazreti Pir’i beka alemine irtihalinin 748. yıldönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum”

Haber Görselleri

Diğer Haberler Tüm Haberler