BAŞKAN KAVUŞ; “HER AN HAKK’IN HUZURUNDA OLDUĞUMUZ BİLİNCİ HEM İNSANLIĞI HEM DÜNYAYI KURTARACAKTIR”
Ara
Hızlı Menü
Diğer Haberler
Tüm Haberler
Miracın, sevgili Peygamberimiz (S.A.V)’in, Mescid-i Haramdan Mescid-i Aksa’ya, oradan da Cenab-ı Hakk’ın huzuruna yaptığı hikmetlerle dolu ve içinde büyük sırlar barındıran mukaddes bir yolculuk olduğuna vurgu yapan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, idrak edeceğimiz bu gecenin Müslümanların birliğine insanlığın da barışına vesile olması temennisinde bulundu.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Miraç Gecesi ile ilgili olarak yayımladığı mesajında ayrıca şu görüşlere yer verdi; “Miraç, görünürde Mescid-i Harâm’dan Mescid-i Aksâ’ya oradan da semalara açılan muzicelerle dolu müthiş ve kutlu bir yolculuk ama bunun yanında arka planda tüm zamanlara ve tüm insanlığa anlattığı çok şey vardır. Bu gece aynı zamanda, Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in şahsında tüm inananların önüne serilen uçsuz bucaksız bir ufuk, hayatın gaye ve anlamına yapılan bir yolculuktur. Miraç, ilahi sevgiye ve emirlere teslim olunduğunda, insanlık bilincine ulaşıldığında, kötülüklerden arınılıp paylaşma, dayanışma, sevgi, saygı ve güzel ahlak gibi değerlere sıkı sıkıya bağlanıldığında insanın ne denli sınırsız iltifatlara tabi olacağını ne de güzel ifade eder. Bugün yaşadığımız savaş ortamının ilacı dahi bu iltifata mazhar olma arzusundaki insanların çokluğu ve çabaları olacaktır.

Yarınlarımız ancak ve ancak “Bir cana kıymaya veya yeryüzünde fesat çıkarmaya karşılık olması dışında, kim bir kimseyi öldürürse bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de bir can kurtarırsa bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur” gibi merhamet öğütleri ya da  “Onlara ‘Yeryüzünde düzeni bozmayın’ denildiğinde, ‘Hayır, biz yalnızca ıslah edenleriz’ derler” gibi öğretilerle bugüne ışık tutan ilahi nurla kurtulacaktır.

Bir de bu gece dolayısıyla şu gerçeği hiçbir zaman unutturmamakta her daim hatırlamakta ve bir kez daha haykırmakta yarar var; “Mescidi Aksa özgür değilse Müslümanlarda, insanlarda, dünya da özgür değildir.”

Bu vesile ile tüm İslam Alemi’nin Miraç Gecesini tebrik ediyor, ateş çemberi haline gelen çevremiz başta olmak üzere tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.”        

Haber Görselleri

Diğer Haberler Tüm Haberler