EURODESK
Bağış´tan Meram Belediyesi´ne Teşekkür


Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Meram Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Eurodesk Temas Noktası´nın başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür mektubu gönderdi.

 

Belediye bünyesinde kurdukları Eurodesk Temas noktasının başarılı çalışmaları nedeniyle Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’tan teşekkür mektubu aldıklarını belirten Meram Belediye Başkanı "Bu mektup bizim için büyük bir övünç kaynağıdır. Bakanlık makamından gelen bu mektup, arkadaşlarımızın çalışma şevkini daha da artırmıştır. Biz de güzel ülkemizin hak ettiği muasır medeniyet seviyesine ulaşması için şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da daha fazla çalışıp, daha fazla fikir ve iş üreteceğiz." dedi.

 Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış,mektubunda; “Bakanlığımın ilgili kuruluşu olan Türk Ulusal Ajansı bünyesinde bulunan Eurodesk Türkiye, 67 ilimizdeki 141 Temas Noktası ile Avrupa Birliği sürecinin illerde daha etkin hale getirilmesi ve taşrada bulunan tüm kurum, kuruluş ve yararlanıcılarımızın Avrupa Birliği’nin sunduğu sosyal, kültürel ve eğitim imkan ve fırsatlarından daha fazla faydalanabilmeleri ve illerimizin Avrupa Birliği hibe fonlarından daha fazla yararlanabilmelerine yönelik bilgilendirme desteği sağlamaktadır.

Söz konusu Eurodesk Temas Noktalarımız, normal bilgilendirme faaliyetlerinin yanı sıra, 26 Mayıs – 2 Haziran 2013 tarihleri arasında ülkemizde ve tüm Avrupa ülkelerinde düzenlenen Avrupa Gençlik Haftası kapsamında ülkemiz genelinde gerçekleştirmiş oldukları seminer, konferans, atölye çalışmaları, tiyatro gösterileri vb. 181 etkinlik ile yaklaşık 70.000 vatandaşımızın Avrupa fırsatları konusunda bilgilendirilmesini sağlayarak büyük bir başarıya imza atmıştır.

Bu vesileyle, Başkanlığınız bünyesinde Eurodesk temas noktası olarak başarılı bir şekilde faaliyet gösteren AB ve Dış İlişkiler Ofisi’ne vermiş olduğunuz destekten dolayı teşekkür eder, bu desteğinizin devamını dilerim.” dedi. 

Oluşturulma Tarihi : 30.09.2015