Haberler
Sanat İçin İlk Adım Sergileri beğeni topluyor


Meram Kadın Meclisi ve Şehrin Tasarım Atölyesi iş birliğiyle düzenlenen Sanat İçin İlk Adım Sergileri kapsamında her ay farklı alanlarda eserler sergileniyor. Belediye hizmet binasına gelen Meramlı vatandaşlar sergileri inceleme imkanı buluyor.

Meram Kadın Meclisi ve Şehrin Tasarım Atölyesi iş birliğiyle düzenlenen Sanat İçin İlk Adım Sergileri devam ediyor. Meram Belediyesi Hizmet Binası içerisinde her ay farklı alanlarda eserler sergilenirken sanata ve sanatçılara destek veriliyor. Yaklaşık 9 aydır devam eden proje kapsamında, resim, filografi, hat, rölyef, ebru gibi farklı alanlardaki eserler, belediye hizmet binasına gelen vatandaşların beğenisini topluyor.

“SERGİ İÇİN İMKAN BULAMAYANLARA ALAN AÇIYORUZ”

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, ecdadımızın sanatı ön plana çıkardığını ve günümüzde de destek amacıyla sergilerin başarıyla devam ettiğini belirtirken, “Farklı alanlarda çalışan kadınlarımıza yardımcı olmak amacıyla Kadın Meclisimiz ile birlikte böyle bir çalışma başlattık. Belediyemizin aynı zamanda bir kültür ve sanat merkezi olarak faaliyet göstermesini istiyoruz. Sergi için imkan bulamayan kardeşlerimize bu şekilde bir alan açmış oluyoruz. Bu kapsamda geçmişimizden bugüne gelen mimari, estetik ve sanatla ilgili duygularımızı da ön plana çıkarmış olacağız. İcra ettiği sanatta başarılı olan tüm hanım kardeşlerimiz, farklı alanlardaki eserlerini belediye binamızda sergileme fırsatı yakalıyor” dedi.

Sanat İçin İlk Adım Sergileri kapsamında bu ay Zehra Akbaş’ın resimleri sergileniyor. Vatandaşlar, Belediye Hizmet Binası giriş katında sergilenen eserleri bir hafta boyunca görme imkanı bulabilecek. 

Oluşturulma Tarihi : 16.04.2018